פסטיבל עמים וטעמים 2022
קרדיט תמונה – Funia – digital & beyond
שיתוף

תוכן עניינים

פסטיבל "עמים וטעמים" חוזר לעיר אשדוד לאחר היעדרות של שנתיים ומבטיח להביא לתושבים ולמבקרים מנות ייחודיות משלל מסעדות העיר וממבחר מדינות ועדות מסביב לעולם.

עוד טעימה: פסטיבל עמים וטעמים 2023 – גדול יותר, טעים יותר

הפסטיבל, שיתרחש השנה בימים רביעי וחמישי (18-19.5), שואף לחבר את הפסיפס הייחודי של אוכלוסיית אשדוד דרך הצלחת ומקבץ מטבחים של עדות שונות עם מנות ב-10 שקלים בלבד. הכניסה לפסטיבל עצמו היא ללא תשלום.

עוד טעימה: פסטיבל האוכל 2022 בתל אביב – מה יש לאכול? וגם ביקור בערב הראשון של פסטיבל האוכל תל אביב EAT

פסטיבל עמים וטעמים אשדוד 2022
פסטיבל עמים וטעמים אשדוד 2022

מי שמנהל קולינרית את הפסטיבל הוא השף יוחאי ז'נו, ממסעדת באדה-בום שאסף יותר מ-40 מסעדות מקומיות שמייצגות מטבחים ועדות שונות מרחבי העולם.

עוד טעימה: פסטיבל החומוס של ישראל יוצא לדרך

פסטיבל עמים וטעמים 2022 – מה יש לטעום?

בין המנות שיוצעו בפסטיבל עמים וטעמים 2022: פלוב אוזבקי של מסעדת ראיחונה, שווארמה טורקית של מסעדת בוטראבוריקא של פיתה בסטה, סלופי ג'ו של מסעדת סנסטפסטה שחורה של גן סיפורבטטה ווארה של מסעדת נמסטה, קרואסון עגל מפורק של קייטרינג השףפלאפל דגים של ז'קוב דגים ועוד רבים וטובים.

עוד טעימה: פסטיבל הטבעונות בשרונה חוזר ובגדול

את המנות ילוו מופעי מוזיקה שונים, גם כן מרחבי העולם, כמו ערב סמבה בריזלאית, מקהלה אנדלוסית, שאנסונים צרפתיים, מופע מחווה לביטלס ועוד.
רוב המסעדות בפסטיבל כשרות וליד כל דוכן יצויין האם הוא מחזיק בתעודת או לא, יפורטו גם סוגי הכשרויות לטובת המחמירים.

עוד טעימה: פסטיבל אביב זמן גליל מערבי חוזר בפעם התשיעית

פסטיבל עמים וטעמים 2022

מתי: 18-19.5, 18:30-23:00

כתובת: פארק "גן אלישבע" אשדוד (מאחורי מלון "West")

פרטים נוספים באתר הפסטיבל.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס