גבינת חלומי בת 2,600 שנה?
קרדיט תמונה – Pixabay

תגלית במצרים: הייתם טועמים גבינת חלומי בת 2,600 שנה?

הייתם טועמים? ארכיאולוגים במצרים איתרו במהלך חפירות בתחילת החודש בלוק גבינת חלומי בן 2,600 שנה לפחות שנשמר במלואו בתוך מיכל חמר ענק
שיתוף

תוכן עניינים

חוקרים במשלחת ארכיאולוגים ברשות העתיקות המצרית איתרה בתחילת החודש תגלית מרעישה באחת מאתרים בה פעלה – גבינת חלומי בת לא פחות מ-2,600 שנה, כך על פי ההערכות.

התגלית המפתיעה שאותרה באזור העתיקות של גיזה וסאקרה תוארכה לסביבות שנת 664 עד 404 לפני הספירה בזכות לוח כתב דמוטי שנמצא יחד עם גוש הגבינה העתיק, כתב שהיה נפוץ במצרים בשנים אלו.

עוד טעימה: תפריט קיץ בניחוח יווני במסעדת זוס

גבינת חלומי בת 2,600 שנה – תתנו ביס?

אם כבר תכננתם על ארוחת גורמה עתיקה, כנראה שתתאכזבו. על פי גורמי המקצועי, הגבינה הספציפית שנמצאה במכלים גדולים ועשויה מחלב עיזים וכבשים אמנם נשמרה בצורה מרשימה אך רחוקה מלהיות אכילה.

אתר העתיקות במצרים בו נמצאה גבינת החלומי העתיקה
אתר העתיקות במצרים בו נמצאה גבינת החלומי העתיקה | צילום: Egypt’s Ministry of Tourism and Antiquities

גבינת החלומי המדוברת גם לא תקטוף את תואר הגבינה העתיקה בעולם. מי שזכתה בתואר היא גבינה בת 3,200 שנה שנמצאה ב-2018 גם כן במצרים, בקבר פרעוני עתיק מהמאה ה-13 לפני הספירה.

אזור סאקרה הניב תגליות ארכיאולוגיות רבות בשנים האחרונות עם יותר ממאה מבני קברים שנמצאו ותועדו בסרט הדוקומנטרי של נטפליקס מלפני שנתיים "סודותיו של אתר קבורה סקארה" שנצפה על ידי יותר מ-25 מליון אנשים עד כה ונכנס לרשימת 5 הסרטים הדוקומנטריים המובילים של נטפליקס מאז ומתמיד.

מהי גבינת חלומי?

גבינת חלומי היא גבינה עם מרקם צמיגי שנמסה רק בטמפרטורה גבוהה יחסית לגבינות אחרות. היא הוכנה מתערובת של חלב עיזים וכבשים כשבימינו נהוג להכין אותה מחלב פרה. למרות שניתן לצרוך את גבינת החלומי בצורתה הנאה, לרוב נהוג לאכול אותה לאחר טיגון או הכנה על הגריל בזכות נקודת ההמסה הגבוהה שלה.

חלומי הפכה פופולרית בתרבויות רבות במזרח התיכון אך המדענים חלוקים בדעתם לגבי מוצאה. חלקם טוענים כי מוצאה מקפריסין של התקופה הביזנטית, אחרים טוענים כי מקורה במצרים העתיקה.

ע"פ דוקטור מוסטפה וזירי מרשות העתיקות המצרית, המצרים העתיקים נהגו לכנות את גבינת החלומי בשם "חארם" שהשתנה לאורך השנים ל"חאלום" עד לצורת ההגייה הנהוגה כיום. וזירי הוסיף כי בשטח התגלו עוד כלים רבים אטומים שעתידים להיפתח בשבועות הקרובים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס