בן אנד ג'ריס העולמית נגד ישראל
קרדיט תמונה – Unsplash

בן אנד ג'ריס תובעת את יוניליוור: "לא למכירת המותג לישראל"

בן אנד ג'ריס תובעת את חברת יוניליוור בעקבות העסקה אשר נחתמה בשבוע שעבר עם הזכיין הישראלי אבי זינגר אשר נוגדת לטענתם את ערכי החברה הבסיסיים
שיתוף

תוכן עניינים

רק בשבוע שעבר דווח בקול תרועה רמה על ההסדר אליו הגיעו תאגיד יוניליוור והזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריס בן זינגר, הסדר שעתיד לאפשר לו למכור את גלידות המותג הפופולריות גם בהתנחלויות. הערב בן אנד ג'ריס העולמית מגיבה לפרשה ומגישה תביעה יוצאת דופן כנגד חברת האם שלה, יוניליוור בדרישה להקפיא את העסקה.

בתביעה דורשת החברה לעצור את המכירה המחודשת לזכיין הישראלי ב-35 השנים האחרונות ומציינת כי המהלך חותר תחת ערכי המותג ומוניטין החברה.

עוד טעימה: בית הקברות לטעמים של בן אנד ג'ריס – גם במציאות

עוד מציינת התביעה כי מהלך המכירה עליו הוכרז ב-29 ביוני חותר תחת ערכי המותג ומערער את עצמאות המותג להגן עליהם כפי כשסוכם כשהחברה נרכשה ע"י יוניליוור בשנת 2000 בכ-325 מליון דולר.

בן אנד ג'ריס העולמית נגד ישראל
בן אנד ג'ריס העולמית נגד ישראל | צילום: Unsplash

צו מניעה – הכרחי על מנת להגן על ערכי בן אנד ג'ריס

בין היתר נכתב בתביעה כי "צו מניעה הוא הכרחי על מנת להגן על המותג ועל היושרה החברתית שבן אנד ג'ריס בנתה במשך עשרות שנים". התביעה אושרה על ידי הועד המנהל של החברה ברוב של 5 תומכים לעומת 2 מתנגדים (שניהם נציגי יוניליוור).

על פי ההסכם שהושג בשבוע שעבר, זינגר יוכל להמשיך לייצר את הגלידה ללא הגבלת זמן או מגבלת מכירה כלשהי. ההסדר מאפשר את המשך פעילות מפעל בן אנד ג'ריס המקומי בבאר טוביה שמעסיק מאות עובדים.

התנאים שאיפשרו את ההסכם היו בין השאר התחייבות להחליף את הכיתוב על אריזות הגלידה המקומיות לעברית וערבית, ללא אנגלית והסרת תמונות מייסדי החברה שמתנוססות כיום על הפיינטים של בן אנד ג'ריס. מהלכים שלכאורה ימנעו זיהוי עם המותג העולמי. על פי ההערכות העסקה בוצעה במחיר מציאה של כמה מליוני שקלים.

זינגר ניהל מאבק תקשורתי כנגד בן אנד ג'ריס העולמית לאחר הכרזתה בשנה שעברה כי היא מתנגדת להמשך מכירה של מוצריה בשטחים ואף הכריזה כי הזיכיון של זינגר לא יחודש לאור סירובו לשתף פעולה.

לאחר פרסום ההסדר הוציאו ראש הממשלה ושר החוץ יאיר לפיד ושרת הכלכלה אורנה ברביאי הודעה שבירכה על המהלך ועל כך ש"חברת בן אנד ג'ריס בישראל תמשיך למכור גלידה ללא כל אפליה" וכי "מדובר בניצחון ערכי חשוב נגד האפליה והאנטישמיות העומדות בליבו של קמפיין החרם על ישראל".

ביוניליוור מסרו כי הם אינם נוהגים לדון בתביעות אך ציינו כי יש להם את הזכות לבצע את המכירה וכי מדובר בעסקה חתומה. מטעם אבי זינגר טרם נמסרה תגובה.

בשבוע שעבר לאחר פרסום העסקה ציינו ביוניליוור כי הם "דוחים כל צורה של אפליה וחוסר סובלנות. לאנטישמיות אין מקום באף חברה, מעולם לא הבענו תמיכה בתנועת ה-BDS ואין לנו כוונה לשנות את העמדה הזו בעתיד".

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס