וופר שוקולד של ברגר קינג
קרדיט תמונה – Burger King Taiwan

ברגר קינג מציגה: וופר שוקולד הרשיז מושחת במיוחד

וופר שוקולד עם רוטב חמאת בוטנים? זו כבר לא בדיחה או מתיחה. ברגר קינג משיקה מהדורה מוגבלת ומפתיעה במיוחד של ההמבורגר שלה - בנתיים רק בטייוואן.
שיתוף

תוכן עניינים

לפני כשנתיים פרסמה רשת ההמבורגרים ברגר קינג סרטון וידאו בו הכריזה על השקת ספיישל חדש – וופר שוקולד, גרסת הקינוח לוופר המסורתי שלה. הסרטון התברר במהרה כמתיחה של 1 באפריל, אך כעת נראה שהמתיחה הופכת למציאות.

המתיחה הציגה כאמור מה שנראה יותר כמו קינוח מאשר המבורגר, עם לחמנית שוקולד, עוגת שוקולד, רוטב פטל, טבעות שוקולד לבן ותפוז מסוכר, אך בגרסת המציאות מדובר בהמבורגר אמיתי לכל דבר שנקראה וופר שוקולד הרשיז.

עוד טעימה: רוטב גבינה מושחת וביתי של שייק שאק
ויש גם המבורגר כחול של בורגראנץ'

וופר שוקולד של ברגר קינג – בדיחה שהפכה למציאות

ההמבורגר הושק בטייוון ליום אחד בלבד ומגיע עם רוטב חמאת בוטנים ורוטב שוקולד של חברת הרשי. ההשקה המפתיעה גרמה לתורים ארוכים במיוחד של יותר ממאה מטרים בכניסה למסעדה.

וופר שוקולד של ברגר קינג
וופר שוקולד של ברגר קינג

על פי ברי המזל שזכו לטעום את הוופר הייחודי, רוטב השוקולד ורוטב חמאת הבוטנים מחמיאים לקציצת הבשר ויוצרים טעם אומאמי נחשק. על פי ברגר קינג, 506 המבורגרים נמכרו במשך היום בו הספיישל הוצע למכירה והמלאי אזל שלוש שעות לפני הסגירה. ביום ממוצע מוכר הסניף כ-55 וופרים בלבד, כך שמדובר בהצלחה מסחררת.

בשנה שעברה השיקה ברגר קינג העולמית גם את הגרסא הטבעונית לוופר הקלאסי בשיתוף פעולה עם חברת תחליפי הבשר אימפוסיבל מיט. האימפוסיבל ברגר עשוי מחלבון חיטה, חלבון תפוחי אדמה, שמן קוקוס, והרכיב Heme שנותן לקציצה את המראה המדמם שלה. ההשקה הוכתרה כהצלחה גדולה וגרמה למכירות הרשת כולה לעלות ביותר מ-20 אחוזים.

בשנת 2016 חזרה רשת ברגר קינג לישראל עם זכיין חדש לאחר היעדרות ממושכת והציגה ספיישלים ומהדורות מיוחדות של המנות הידועות של הרשת המותאמות לחך הישראלי. לפני כ-3 שנים השיקה ברגר קינג ישראל ספיישל לשבוע בלבד במהלך חג החנוכה – הסופגניקינג , המבורגר בסופגניה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס