העלאת מחירים דרמטית של מוצרי מזון
קרדיט תמונה – Pixabay

העלאת מחירים דרמטית: אלו מוצרי מזון צפויים להתייקר?

רגע לאחר החגים העלאת המחירים הגדולה של חברות המזון המובילות יוצאת לדרך עם מוצרי בסיס פופולריים שמחירם יתייקר בשיעור של עד 25%
שיתוף

תוכן עניינים

חגי תשרי מאחורינו וחברות המזון הגדולות במשק מתכננות מהלך העלאת מחירים מסיבי של מוצרי בסיס רבים בהם מוצרי מזון פופולריים שנמצאים בכל בית.

הכוונה להעלות מחירים פורסמה עוד טרם החגים וכעת נראה כי המהלך יוצא לדרך כשחלק ממחירי המוצרים עודכנו כבר היום על ידי החברות וכשהעלאת המחירים הרוחבית העיקרית צפויה להתרחש בעוד שבועיים, ביום שלישי ה-1 בנובמבר.

בין החברות המתכננות להעלות מחירים ניתן למנות את דילומפט, יוניליוור, מחלבות גד, וסנו. ההעלאה המתוכננת תלוית אישור של רשתות השיווק השונות ובלחץ שיפעילו החברות מצד אחד והציבור מצד שני.

חברת יוניליוור הודיעה על ייקור רוחבי של רבים ממוצריה כמו שוקולדים שונים ביניהם מוצרי המותג פררו וקליק, דגני בוקר של תלמה וגלידות שטראוס בשיעור של עד 20 אחוזים.

טרה ומחלבות גד תייקר את מוצרי החלב שלה שאינם בפיקוח כמו גבינות שמנת, צפתית ובולגרית, יוגורטים ומעדני חלב של מולר וטרה, גבינות קשות שונות ועוד בשיעור של עד 10 אחוזים.

דיפלומט צפויה לייקר מוצרים של מותגים פופולריים כמו טונה סטארקיסט, עוגיות אוראו ושוקולד של מילקה בשיעור של עד 15 אחוזים.

חברת סנו תייקר את כלל מוצרי הנייר שלה, רבים מהם משמשים צרכנים יום יום בשגרת המטבח זאת לצד מוצרי ניקוי רבים אחרים של החברה בשיעור גבוה במיוחד של עד 25 אחוזים.

עליית המחירים המדוברת צפויה להיות משמעותית במיוחד, כזו שתורגש היטב בכיס של הצרכן הישראלי הממוצע ותנוע בין 20 ל-25 אחוזים.

בחודש מרץ האחרון הודיעה חברת אסם על עליית מחירים משמעותית שנבלמה לבסוף לאחר מחאה ציבורית נרחבת. ההערכות בענף הן שגם אסם תעלה את מחיריה בחודשים הקרובים בעקבות הגל הנוכחי.

בחודשים האחרונים רשתות שיווק גדולות כמו שופרסל ורמי לוי עמדו בחזית המאבק נגד כוונת החברות להעלאת מחירים אך כעת כשמדובר בדרישה לעלייה רוחבית של חברות רבות וגדולות במשק, ייתכן כי כושר המיקוח שלהם יקטן והיכולת למצוא תחליף למספר גדול של מוצרים במקרה ויסרבו למחירון החדש עלול להשאיר מדפים שלמים ריקים ברשתות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות בשבילך

חבל לפספס