מפעל סוכריות ג'לי בלי
קרדיט תמונה – Pexels

יאמי: כך תוכלו לזכות במפעל סוכריות ג'לי בלי משלכם

מייסד חברת הסוכריות ג'לי בלי, מכריז על תחרות "חפש על המטמון" במסגרתה יוכלו המשתתפים לזכות במפתח למפעל סוכריות ג'לי בלי ענק משלהם לכל החיים
שיתוף

תוכן עניינים

מייסד מותג סוכריות הג'לי – ג'לי בלי הכריז על תחרות "חפש על המטמון" ברחבי ארה"ב, רגע לפני פרישתו. כל מי שישתתף בתחרות יהיה זכאי לחפש אחר המטמון הנחשק ביותר – מפתח לאחד ממפעלי ג'לי בלי.

כרטיס הזהב למפעל סוכריות ג'לי בלי

דיוויד קליין ייסד את חברת ג'לי בלי בשנת 1976 ורגע לפני פרישתו הוא מעוניין להפיץ את פירות עמלו. הוא החליט לעשות זאת על ידי הסתרה של כרטיס זהב (או יותר נכון שרשרת) בכל מדינה בארה"ב.

עם זאת, על מנת להיכנס לתחרות ולקבל את הרמז הרלוונטי להגרלות למדינה בה המשתתף חי, יש לשלם דמי הרשמה של 50 דולר.

ניתן להירשם לתחרות באתר TheGoldTicket.com ולהמתין לחידה הרלוונטית. החידה תעזור להוביל לכרטיס הזהב המדובר כשמי שימצא אותו יצטרך לשלוח את הקוד המוטבע עליו והמיקום בו הוא נמצא, מה שיזכה את הזוכה המאושר בפרס של 5,000 דולר.

אך זהו רק הפרס הקטן בתחרות, הפרס הנכסף באמת הוא גדול הרבה יותר – הזדמנות לזכות במפעל סוכריות ג'לי בלי של קליין, במהלך שנראה שלקוח מוילי וונקה מצ'רלי בממלכת השוקולד.

סוכריות ג'לי בלי
סוכריות ג'לי בלי

כל מי שישתתף בתחרות, לא רק המנצחים, יוכלו לקבל הזדמנות לזכות במפתח למפעל הסוכריות של ג'לי בלי הממוקם בפלורידה עם חופשה כולל כל ההוצאות. כל משחק "חפש את המטמון" בכל מדינה מוגבל לאלף משתתפים בלבד.

בוידאו שהועלה ליוטיוב, הכריזו קליין עם שותפתו לעסקים על התחרות:

"המטרה שלנו עם תחרות "חפש את המטמון" הזו היא לגרום לאנשים לצאת החוצה ולבלות עם המשפחות שלהם. אפילו סבא וסבתא יכולים להצטרף לילדים ולנכדים.", כתב קליין בהצהרה על התחרות.

כל מי שירכוש את כרטיס ההשתתפות לא ייצא בידיים ריקות ויקבל חבילה המכילה 40 סוכריות עם 10MG של CBD תוצרת החברה של קליין Spectrum Confections

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס