כדור בשר ממותה מתורבת
קרדיט תמונה – צילום מסך
שיתוף

תוכן עניינים

תעשיית הבשר המתורבת מתקדמת בצעדי ענק בשנים האחרונות עם אין ספור חברות שיצאו למרוץ אחר הגביע הקדוש של גידול בשר מכל סוג בתנאי מעבדה.

התעשייה המתפתחת אמנם שואפת להציע בשנים הקרובות ברשתות השיווק בשר בקר, עוף ופירות ים שגודלו בתנאי מעבדה במחיר שווה לכל נפש אך לעת עתה הטכנולוגיה לא מספיק בשלה, מה שמעלה את עלויות הייצור של פיסות בשר מתורבת זעירות למחירים לא ריאליים לשיווק המוני.

בתוך כל הקלחת הזו, חברת הביוטק האוסטרלית Vow הכריזה לאחרונה על הצלחת הפרויקט האחרון שלה שעורר הד תקשורתי נרחב בשנים האחרונות.

בשר הממותה המתורבת הראשון בעולם

החברה הודיעה במהלך שנת 2021 על תכניתה לייצר בשר מתורבת של לא אחרת מהממותה, בהמת הענק המיתולוגית שנכחדה כבר לפני אלפי שנים. כעת מציגה החברה לציבור כדור בשר גדול מבשר ממותה במוזיאון בהולנד.

ג'ורג פאפו, מייסד החברה, סיפר על תהליך היצירה של בשר הממותה בפוסט מפורט בו שיתף את הקשיים ואת הליך יצירת הרצף הגנטי המורכב שבעזרתו הורכב כדור הבשר המתורבת.

את הרצף הגנטי החלקי של הממותה מילאה החברה במידע גנטי של הפיל האפריקאי, שנחשב הקרוב ביותר משפחתית לחיה הנכחדת ולאחר מכן שילבה את הקוד בתא של כבשה. התאים הכפילו עצמם עד שנוצר כדור בשר הממותה הראשון בעולם.

לדברי החברה המהלך נועד לעורר דיון ציבורי נרחב על בשר מתורבת ולהעלות לתודעה את היתרונות בהשקעה בפיתוח ומחקר בנושא, בין השאר צמצום שטחי מרעה ופליטות גז וכמובן הפחתה משמעותית בשחיטת בעלי חיים למאכל.

אמנם אין כוונה לייצר את בשר הממותה בצורה מסחרית, לפחות בשלב זה, אך החברה מתכננת לשווק את המוצר הראשון שלה – בשר שליו יפני מתורבת כבר עד סוף השנה בסינגפור, המדינה היחידה בעולם שאישרה עד כה בחוק צריכת בשר מתורבת. בשנה הבאה מקווים בחברה להתחיל ולשווק את מוצריה גם באוסטרליה.

ואיך הטעם? כדור בשר הממותה של Vow נאפה תחילה ולאחר מכן נחרך בעזרת מבער. מי שהתקרב מספיק העיד כי ריח בשר הממותה מזכיר בשר קרוקודיל מבושל אך לדברי ראשי החברה איש לא זכה לטעום עדיין את היצירה. החברה שואפת לייצר בשנים הקרובות בשר מתורבת מלא פחות מ-50 מינים שונים, חלקם נכחדים ולקדם צריכת בשר מתורבת מסביב לעולם.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס

כתבות בשבילך

חבל לפספס