שף יובל בן נריה נגד הממשלה
קרדיט תמונה – אסף קרלה

שף יובל בן נריה מצטרף למחאה נגד הממשלה: "חוקים גזעניים"

שף יובל בן נריה וקבוצת טאיזו מצטרפים למחאה נגד ביטול חוקי האפליה ומצהירים כי לא יקיימו יחסים עסקיים עם גופים שיפלו לקוחות
שיתוף

תוכן עניינים

שף יובל בן נריה פרסם בשעות הצהריים בעמוד האינסטגרם האישי שלו מכתב קצר בו הצהיר על הצטרפות קבוצת טאיזו למחאה כנגד שינוי חוק האפליה שמקדמת מפלגת הציונות הדתית בממשלה הנכנסת.

בפוסט כתב בן נריה כי:

"קבוצת Taizu & Co בהובלתי מצטרפת למסר החד: לא נסכים לשינוי חוק האפליה!

הכותרות אודות חוקים גזעניים והגבלות שהממשלה הנכנסת שואפת לקדם מדאיגה מאוד ומעוררות בי שאט נפש. קבוצת טאיזו מכבדת את חירותו של כל אדם לבחור בדרך המתאימה לו לחיות את חייו.

בחברה מתוקנת ומתקדמת אין מקום לתקנות וחוקים מהסוג שאנו שומעים עליהם לצערי בימים האחרונים. למגזר העסקי והפרטי יש אחריות כלפי הציבור בישראל על כל גווניו – יהודים, ערבים, חרדים, חילונים, להט"בים, נשים וגברים.

יש לנו אחריות לפעול לקידום ערכים של שוויון, שוויון מגדרי, גיוון והכלה ומתקוף כך קבוצת טאיזו תפסיק לקיים יחסים עסקיים עם גופים שיפלו לקוחות על בסיס הקריטריונים שאסורים כיום בחוק."

בן נריה וקבוצת טאיזו מצטרפים לגופים עסקיים ופרטיים רבים שהצהירו ביממות האחרונות על הצטרפות למחאה במסגרתה לא ייערכו התקשרויות עם עסקים שיפלו לקוחות על רקע גזע, דת, מין ומגדר. בין השאר הצטרפו למחאה גופים גדולים ומשמעותיים כמו בנק דיסקונט, אלטשולר שחם, עיריית הרצליה ועוד.

ההצעה שהובילה למחאה ונכללת בהסכמים הקואליציוניים של הציונות הדתית ויהדות התורה, חוק האפליה יתוקן כך שיאפשר לכל בית עסק פרטי להימנע מלספק שירות או מוצר בשל אמונה דתית – אם אפשר להשיג חלופה דומה בקרב גאוגרפית ובמחיר דומה.

המהלך עורר סערה ציבורית בקרב ארגונים רבים ביניהם ארגוני הלהט"ב שחוששים שהתיקון לחוק יגרום לאפליה שיטתית של הקהילה מעסקים רבים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס

כתבות בשבילך

חבל לפספס