קשה יש רק בפיצה: פאפא ג'ונס עושה כבוד לקראסט

חולים על הקשה של הפיצה? רשת פאפא ג'ונס עושה כבוד לשוליים ומשיקה קינוח חדש על בסיס הקראסט של הפיצה וממרח אגוזי לוז של מובנפיק
קינוח הקשה של הפיצה של פאפא ג'ונס
קינוח הקשה של הפיצה של פאפא ג'ונס | צילום: יח"צ
שיתוף

אין ספק שאחת הסוגיות הכי מעוררות מחלוקת בכל מה שקשור לפיצה (ואנחנו לא מדברים על אננס), היא שאלת הקשה של הפיצה – או שאתם לא יכולים בלי השוליים ושומרים אותם לסוף בכדי להתענג על כל ביס או שאתם מהסוג שאוכלים את הפיצה עצמה ואז משליכים בדרמטיות את השוליים בחזרה לקופסא.

רשת הפיצריות פאפא ג'ונס שהפתיעה אותנו לא פעם בעבר, למשל עם השקת פיצה צ'יטוס בשנה שעברה, עושה זאת שוב והפעם עם מחווה מרגשת לשוליים של הפיצה.

PAPA X MOVENPICK – קינוחים מהשוליים

לטובת אלו שמפנטזים בלילה על הקשה של הפיצה, רשת פאפא ג'ונס משיקה קינוח חדש ומפתיע המבוסס על השוליים של הפיצה, חלק מסדרת קינוחים חדשה של הרשת בשיתוף פעולה עם חברת הממרחים מובנפיק (Movenpick).

במארז הקינוח "הקשה של הפיצה" תקבלו 8 מקלות בצק אפויים וטריים מהשוליים של הפיצה של פאפא ג'ונס לצד ממרח מובנפיק חלב עם אגוזי לוז.

PAPA X MOVENPICK - סדרת קינוחים חדשה של פאפא ג'ונס ומובנפיק
PAPA X MOVENPICK – סדרת קינוחים חדשה של פאפא ג'ונס ומובנפיק | צילום: יח"צ

עוד בסדרת הקינוחים PAPA X MOVENPICK תמצאו רולס קרמל מלוח מהבצק הטרי של פאפא ג'ונס עם קרם קרמל מלוח, גבינת מסקרפונה וזילופי מובנפיק חלב עם אגוזי לוז; רולס נוגט עם קרם נוגט, מסקרפונה וזילופי מובנפיק וגם קריצה לקראנץ' פיסטוק בדמות רולס פיסטוק עם קרם פיסטוק, גבינת מסקרפונה וזילופי מובנפיק חלב עם אגוזי לוז.

הקינוחים החדשים זמינים במהדורה מיוחדת לזמן מוגבל בסניפי פאפא ג'ונס ברחבי הארץ ובמשלוחים.

לרגל ההשקה של קולקציית הקינוחים החדשה יציעו בפאפא ג'ונס מבצע של פיצה גדולה משפחתית וקינוח מובנפיק ב-79.90 ש"ח ו-2 פיצות גדולות משפחתיות עם קינוח מהקולקציה החדשה ב-119 ש"ח בלבד.

ממרח מובנפיק החל את דרכו בשוויץ ומיוצר כיום באיטליה, החברה מייצרת ממרח שוקולד ואגוזי לוז מובחרים וקלויים שאינו מכיל שמן דקלים או שומן טראנס ותכולת האגוזים בו היא הגבוהה ביותר מבין המתחרים – כ-20%.

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments