פסטיבל אוטו אוכל 2023 בירושלים
קרדיט תמונה – כפיים הפקות

אוטו אוכל 2023: פסטיבל האוכל של ירושלים חוזר – ובגדול

אוטו אוכל, פסטיבל האוכל של ירושלים חוזר במהדורת 2023 עם מסעדות מקומיות מובחרות שיציעו מנות שף במחירים נוחים במשאיות אוכל צבעוניות
שיתוף

תוכן עניינים

אחרי יריד מוצלח במיוחד בשנה שעברה, פסטיבל האוכל של ירושלים אוטו אוכל חוזר בפעם השישית במהדורת 2023 עם השפים והמסעדות הכי טובות של הסצנה הקולינרית בעיר הבירה.

כל מסעדה תציע מנות שף מובחרות במשאיות אוכל צבעוניות ומקושטות שיתפרסו במתחם גיא בן הינום ליד העיר העתיקה במהלך חודשי הקיץ יולי-אוגוסט.

פסטיבל אוטו אוכל 2023 יארח בכל שבוע החל מיום שלישי הקרוב (4.7) ועד לסוף אוגוסט (28.8) 4 מסעדות עם מנות שף מתחלפות במחירים נוחים של בין 30-40 ש"ח למנה. לצד משאיות האוכל יפעל גם בר אלכוהול, קוקטיילים ומשקאות מרעננים ללילות הקיץ החמים.

בין המסעדות באירוע תמצאו כוכבים אהובים כמו ג'קו סטריט, רחל בשדרה, גן סיפור, שגב תלפיות, איירון בר ולראשונה גם מסעדת פיטמאסטר המוערכת. את האירוע ילוו מגוון של הופעות חיות של הרכבים מוזיקליים ולהקות ירושלמיות לצד סטים שמחים של DJ's מובילים מתחלפים.

מטרת הפסטיבל היא לחשוף מבקרים מכל רחבי הארץ למנות האייקוניות והטעמים האהובים של המסעדות הירושלמיות המובילות במחירים נוחים. הפסטיבל הוא יוזמה של עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד ירושלים ומסורת ובהפקת חברת בנדה.

פסטיבל אוטו אוכל יתקיים השנה גם במקביל לפסטיבל הסרטים של ירושלים שיחל ביום שני הקרוב (3.7) עם שלל הופעות, מופעי תרבות ופנאי והקרנות סרטים מכל העולם.

פסטיבל אוטו אוכל 2023 – המסעדות המשתתפות

שלישי-חמישי 4-6.7 ו-11-13.7

ג'קו סטריט, רחל בשדרה, בלאק איירון, קדמה, הכנענית, פיטמאסטר

שלישי-חמישי 18-20.7 ו-25-27.7 (החל מ-20:00)

לוציאנה, פיואי, גן סיפור, רחל בשדרה, פלרמו, פרינג'

שלישי-חמישי 1-3.8 ו-8-10.8

אנג'ליקה/סושי רחביה, ג'וי ממילא, שגב תלפיות, קרייב, הכנענית, פיטמאסטר

שלישי-חמישי 15-18.8, 22-24.8 ו-29-30.8

ג'וי ממילא, ג'אקו סטריט, מחנה אסאדה, שמאלץ, הכנענית, פיט מאסטר

פסטיבל אוטו אוכל 2023 בירושלים | ימים שלישי-חמישי, 4.7.23-28.8.23 | 18:00 – 22:00 | מתחם גיא בן הינום, ירושלים | הכניסה חופשית

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס