מנה למענם: המסעדות המובילות מתגייסות למען ניצולי השואה

עמותת "לחיות בכבוד" משיקה את פרויקט "מנה למענם" בו יוצעו מבחר מנות במסעדות מובילות שהכנסותיהם יועברו לשורדי שואה נזקקים
מסעדות מתגייסות למען ניצולי השואה
מסעדות מתגייסות למען ניצולי השואה | צילום: עמותת לחיות בכבוד
שיתוף

עמותת לחיות בכבוד הפועלת למען רווחתם של ניצולי שואה משיקה את שבוע "מנה למענם" במסגרתו יציעו מבחר שפים ומסעדות מובילות ברחבי הארץ מנה מיוחדת מהמטבח המזרח אירופאי שהכנסותיה יועברו לסיוע לניצולי שואה במצוקה כלכלית.

הפרויקט המדובר יתקיים בימים ראשון עד חמישי (22-27.1) לרגל יום השואה הבינלאומי שייערך ביום שישי ה-27.1 והסועדים יוכלו לתרום לעמותה גם ללא קשר להזמנתם בעזרת ברקוד דיגיטלי.

עוד טעימה: המטבח הנודד מבשל למען פוגשי סרטן

מנה למענם – המסעדות המשתתפות

בין המשתתפים בפרויקט המיוחד תמצאו את כל המסעדות של קבוצת מחניודה הכוללת מלבד מסעדת האם את מסעדת דקל, הסדנא והיודל'ה בר; מסעדת התרנגול הכחול של השף שאול בן אדרת; מסעדת פופה של השף אביב משה; סוליקה של השף אבי ביטון ומסעדת סיטארה של השף מוסעב אבו הדוואן.

בין המנות המיוחדות שיוצעו במהלך השבוע תמצאו פירוגי תפוח אדמה של מסעדת צמח, פלטה פלמידה של מחניודה, מרק ציר אווזים אסייתי של פופה, כיסוני עוף במרק של סיטארה ועוד.

עמותת לחיות בכבוד פועלת כבר מעל 30 שנה למען קשישים ושורדי שואה במצוקה כלכלית ומחלקת מעל 1,500 ארוחות חמות עד לביתם של הנזקקים בכל יום.

על פי הרשות לזכויות ניצולי השואה חיו בישראל בערב יום השואה 2022 כ-161,400 ניצולי שואה בגיל ממוצע של 85.5 שנים. קרוב לשליש מהניצולים נזקקים להבטחת הכנסה מהמדינה.

לתרומה עבור שורדי השואה באתר "לחיות בכבוד" הקליקו כאן

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

ממשיכים לזלול