לזלול - מגזין שבא לאכול
טחינה אל ארז
קרדיט תמונה – יח"צ

בעלי טחינה אל ארז הביעו תמיכה בלהט"ב ועוררו סערה

"טחינה אל ארז", מותג הטחינה הפופולרי, סופג אש בחברה הערבית בעקבות תמיכתה הפומבי של החברה בזכויות להט"ב ועזרה כספית בהקמת קו סיוע לקהילה.
שיתוף

תוכן עניינים

 

אשת העסקים, ג'וליה זאהר, בעליה של מותג הטחינה הידוע "טחינה אל ארז" מנצרת, הודיעה על החלטתה לתמוך כספית בקהילת הלהט"ב ובכך הפכה את החברה לחברה הראשונה המביעה תמיכה פומבית בקהילת הלהט"ב בחברה הערבית. המהלך הוביל לקמפיין חרם מצד פעילי דת בחברה הערבית, בעיקר מהתנועה האסלאמית. החרם הוביל מצידו לסערה ברשתות החברתיות ולקמפיין נגדי הקורא ומעודד לרכוש את מוצרי החברה בתמיכת אנשי ציבור וחברי כנסת.

ג'וליה זאהר
ג'וליה זאהר

טחינה אל ארז – בקהילה מברכים

במסגרת פרסומים שעלו בימים האחרונים מטעם האגודה לזכויות הלהט"ב בישראל, הוכרז על הקמת קו סיוע ללהט"ב הסובלים מהומופוביה, מאפליה ורדיפה עד כדי אלימות בחברה הערבית בתמיכת חברת "טחינת אל ארז". באגודה לזכויות הלהט"ב בירכו על המהלך והכריזו כי "זו רק ההתחלה של פרויקט מקיף לשיקום תשתיות עבור הקהילה הגאה במגזר הערבי".

קראו עוד: מכירות טחינה אחוה זינקו בעקבות הקורונה

בתגובה למהלך, החלה התנועה האסלאמית בקמפיין חרם הקורא לציבור הערבי להחרים את מוצרי החברה כשבעלי חנויות במגזר העלו סרטונים בהם הם מורידים את מוצרי הטחינה של החברה מהמדפים. "החברה הודיעה שתתמוך כספית בהם ולא רק רעיונית, לכן אנחנו מבקשים מהמשווקים, קחו את הסחורה בחזרה. אף אחד לא רוצה לקנות אותה", אמר בעל מכולת בנצרת בסרטון שהועלה לרשת.

החרם הוביל לתסיסה נגדית ברשתות החברתיות עם קריאות תמיכה בזוהר ועידוד צרכנים לרכוש את מוצרי החברה כהפגנת סולידריות עם המהלך.

גם האגודה לזכויות האזרח התייחסה לסערה בפוסט שהעלתה וקראה לעוקביה לרכוש את הטחינה של אל ארז.

יושב ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, פרסם פוסט בנושא והביע התנגדות לחרם אך עורר גם הוא זעם מאחר ונמנע להתייחס לקהילת הלהט"ב בתגובתו.

"זו חוצפה להחרים טחינה ערבית בזמן שמשאירים על המדף חברות ישראליות שתומכות בהתנחלויות ובצבא. איפה הסולידריות בחברה הערבית? יש לנו מאבקים חשובים יותר", כתב עודה בחשבון הפייסבוק שלו.

פעילי להט"ב הגיבו בזעם להתעלמות של עודה מהקהילה והאשימו אותו בצביעות והתעלמות מעקרונות השוויון והדמוקרטיה אותם הוא מתיימר לייצג עם מפלגתו תוך כדי איומים כי בבחירות הבאות לא תקבל המפלגה את קולם.

מקורבים למנכ"לית "טחינה אל ארז" ג'וליה זאהר מספרים: "היא לא ציפתה לכזאת תגובה חריפה מהסקטור הערבי, לצד זה היא זוכה דווקא מהמגזר לתמיכה אדירה וזה מרגש אותה; היא סופגת איומים עליה ועל משפחתה ברשתות אבל די אדישה אליהם; נחכה לתחילת השבוע כדי לראות האם המחאה פגעה בנו כלכלית"

ג'וליה זאהר, מנכלי"ת מפעל טחינה "אל ארז" התאלמנה בגיל 46 ופרשה מתפקידה במערכת החינוך. ללא ניסיון עסקי וניהולי החלה זאהר לנהל במפעל הטחינה שבעלה הוריש למשפחה. "כיום, התוצר הסופי – משובח במיוחד ומוביל בתחומו", אמרה זאהר בראיון שהעניקה במרץ ברשת ב'.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לגאווה וטחינה

כתבות בשבילך

חבל לפספס