איך מנקים מכונת נספרסו
קרדיט תמונה – Pixabay

טיפ מבריק: איך לנקות מכונת נספרסו בקלות ובמהירות

ניקוי מכונת נספרסו באופן יסודי הוא הכרחי על מנת לשמור על טעם הקפה ופעילות תקינה. כך תנקו את מכונת הנספרסו שלכם בקלות וביעילות
שיתוף

תוכן עניינים

אנחנו משתמשים בה בכל יום, כמה פעמים ביום בבוקר, בצהריים ובערב על מנת להכין כוס קפה ובכל זאת מכונת הנספרסו הביתית לא זוכה אצל רבים מאיתנו לניקיון קבוע ויסודי, אם בכלל.

אם עברו יובלות מאז הניקיון האחרון או שמכונת הנספרסו שלכם מתחילה לקרטע, כנראה שהגיע הזמן להסרת אבנית ולניקוי יסודי ועמוק שישמור על תקינותה של המכונה לאורך זמן.

שאריות קפה שומניות עלולות להצטבר במכונה במהירות אם זו לא מטופלת באופן קבוע. השומנים עלולים להשפיע על טעם הקפה ואף לגרום לסתימת הצינורות והמסננים של מכונת הקפה

תהליך הניקוי של מכונת הנספרסו שלכם משתנה מעט מדגם לדגם ויש לעקוב אחר הוראות היצרן בחוברת ההפעלה או באתר נספרסו על מנת לוודא שחומרי הניקוי מותאמים ובטוחים לשימוש בדגם הספציפי שלכם. חשוב כמובן לנתק את המכונה מהחשמל לפני כל ניקיון.

עוד טעימה: איך לנקות את התנור לקראת פסח

ניקוי אבנית במכונת נספרסו

מלבד הניקוי היסודי של המכונה עצמה יש גם לנקות את האבנית שהצטברה במכונת הנספרסו בעזרת ערכת לניקוי אבנית שניתן לרכוש ישירות מ-Nespresso.

חיוני לנקות מכונת נספרסו מאבנית באופן קבוע על מנת למנוע הצטברות בצנרת המכונה שתגרום לפגיעה בתפקודה וסתימה של המכונה שעלול לגרום לירידת לחץ ולתקלות חמורות יותר עד להשבתת המכונה לחלוטין.

את החומר שמגיע בערכה יש להוסיף למיכל המים ולהפעיל את המכונה על פי הוראות ניקוי האבנית של הדגם. בסיום יש לשטוף היטב את המיכל ולהכין ולשפוך 2 כוסות קפה בכדי לוודא שלא הצטברו שאריות מחומר הניקוי.

נספרסו ממליצה לנקות את המכונה שלכם מאבנית מדי שלושה חודשים או לאחר הכנה של כ-300 כוסות קפה.

איך לנקות מכונת נספרסו

תהליך הניקוי של מכונת הנספרסו כולל בין השאר ניקוי וחיטוי של מערכת ההקצפה אם קיימת כזו בדגם שלכם, ריקון של מגש איסוף הקפסולות ומגש הטפטוף וניקיון שלהם שאר החלקים שאפשר להסיר מהמכונה כמו מיכל המים.

ניקוי מערכת החלב: יש לפרק את הצינורית החיצונית ולשטוף במים זורמים ואת הצינוריות הפנימיות לנקות עם מטלית לחה. לאחר מכן יש להוציא קיטור מהצינורות בכדי לנקות שאריות חלב.

את מיכל החלב יש לשטוף במים בסבון ולייבש היטב בטרם ההרכבה. יש גם חומרים מיוחדים לניקוי מערכת ההקצפה שניתן לרכוש באתר.

חשוב להקפיד על ניקוי שאריות חלב בכל פעם שמכינים קפה על מנת למנוע התייבשות והצטברות חלב קרוש שיסתום את הצינורות ולמנוע ריחות לא נעימים והצטברות בקטריות.

ניקוי מיכל המים: את מיכל המים של מכונת הנספרסו יש לנקות בעדינות עם סבון כלים ומים זורמים. השיבו את המיכל למקומו לאחר ייבוש מוחלט.

  • אם יחידת החליטה בדגם שלכם נשלפת יש להוציאה ולשטוף תחת מים חמים זורמים בלבד ללא חומרי ניקיון ולייבש היטב בטרם ההרכבה המחודשת.
  • את מיכל הקפסולות ומיכל הטפטוף ניתן לנקות עם מים וסבון כלים ולייבש היטב.
  • נקו את המכונה מבחוץ עם מטלית לחה ומעט חומר ניקוי עדין אם יש צורך.
  • את המחט שמנקבת את הקפסולות רצוי לנקות בעזרת מברשת קטנה ורכה בעדינות.
  • לבסוף הפעילו את תוכנית הניקיון האוטומטית של המכונה על פי הוראות היצרן על מנת להזרים מים במכונה ולהסיר כל שאריות לכלוך שנשארו.

כאמור, מדובר בהוראות ניקיון כלליות למכונת נספרסו. חשוב לעקוב אחר ההוראות המדויקות לכל דגם על מנת לא לפגוע בפעילות המכונה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס