איך להכין בשר טחון
קרדיט תמונה – מערכת לזלול
שיתוף

תוכן עניינים

בשר טחון משמש אותנו להכנת אין ספור תבשילים ומנות מגוונות לאורך השנה מצ'ילי ועד לסלופי ג'ו, הצלחתה של כל מנה כזו תלויה בראש ובראשונה בטיגון נכון של הבשר והשחמתו לרמה הרצויה.

לפני שמגיעים לשלב הטיגון, חשוב לבחור בשר טחון איכותי בקצבייה שלכם. תמיד העדיפו בשר טחון טרי שנטחן במקום לנגד עיניכם ואם לא אז וודאו עם הקצב שמדובר בבשר שנטחן בשעות האחרונות. אם יש אפשרות, תערובת בשר טחון אידאלית תהיה בדרך כלל ביחס שומן של 80/20 לערך.

איך להכין בשר טחון

1. חממו היטב מחבת גדולה עם מעט שמן על אש בינונית-גבהה.
2. הוסיפו את הבשר הטחון למחבת והפרידו בעזרת כף עץ לחתיכות גדולות.
3. טגנו את הבשר מספר דקות עד להשחמה ורק אז הפרידו לחתיכות קטנות יותר.
4. תבלו במלח ופלפל שחור והמשיכו לטגן תוך כדי ערבוב מינימלי פעם בדקה עד להשחמה מלאה.
5. הוסיפו לתבשיל או העבירו לכלי אטום במקרר עד לשבוע ימים.

טיפים לטיגון נכון של בשר טחון

  • הקפידו להשתמש בבשר הטחון שקניתם במיידי או עד 48 שעות מקסימום מרגע הקנייה, אחרת העדיפו לקנות בשר קפוא בוואקום והפשירו אותו מאוחר יותר.
  • עוד טעימה: איך להפשיר בשר טחון ביעילות ובמהירות

  • ניתן לטגן את הבשר גם ללא שמן במחבת נון סטיק ולהשגיח מקרוב שהבשר לא נשרף. טגנו את הבשר עד שהוא משחים ולא יותר מדי על מנת לא לייבש אותו.
  • אל תעמיסו יותר מדי בשר במחבת. מחבת עמוסה מדי תגרום לבשר להתאדות במקום להשחים. במקום טגנו את הבשר בחלקים או השתמשו במחבת גדולה יותר.
  • הקפידו לא לערבב את הבשר יותר מדי בזמן הטיגון בכדי לשמור על רכות והעסיסיות של הבשר הטחון ועל מידת עשייה אחידה.
  • אם בבשר הטחון שקניתם יש מעט שומן ניתן להוסיף לתערובת חצי כפית אבקת סודה לשתייה, לתת לבשר לנוח לרבע שעה ולטגן כרגיל. שיטה זו תגרום לבשר להיות עסיסי ורך יתר
  • ניתן גם להכין את הבשר הטחון בשיטות אחרות כמו בישול במים רותחים למשך רבע שעה שמתאים למנות כמו בולונז, צלייה על הגריל למשך כמה דקות על מנת לקבל טעם מעושן, בישול איטי למשך מספר שעות בסיר ייעודי לתבשילים שונים ועוד.
מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס