איך להפשיר בשר טחון
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

שוב שכחתם להוציא בזמן את הבשר הטחון מהמקפיא לפני ארוחת הערב הגדולה ואתם שוברים את הראש מה הדרך היעילה והבטוחה ביותר להפשרה מהירה בכדי להספיק לבשל הכל לפני שהאורחים מגיעים?

אמנם הדרך היעילה ביותר להפשרת בשר טחון היא במקרר במשך 24 שעות, אך במקרים בהם הזמן דוחק ישנן כמה אופציות אחרות ומומלצות להפשרה יעילה. מה שלא תעשו לעולם אל תפשירו את הבשר הטחון שקניתם על השיש באוויר הפתוח, שיטה זו עלולה לגרום להתפתחות מהירה של בקטריות וזיהומים.

אספנו את כל השיטות שיעזרו לכם להפשיר בשר טחון ברגע האחרון בדרך הקלה, הנכונה והכי חשוב בטוחה שתשמור על הטעמים ועל איכות הבשר בצורה הטובה ביותר.

עוד טעימה: איך לנקות שיש אבן קיסר במהירות וביעילות
וגם – איך לנקות כוסות יין בדרך הנכונה

איך להפשיר בשר טחון

הפשרת בשר טחון במיקרוגל

בשיטה זו יש להשתמש בפונקציית ההפשרה של המיקרוגל. הניחו את הבשר הקפוא בקערה או צלחת מתאימים למיקרו והפעילו על הפשרה למשך כ-5 דקות והפכו מדי פעם, בהתאם לכמות הבשר.

שיטה זו מומלצת רק אם אין לך אופציות אחרות להפשרה. היא אמנם תספק תוצאות מהירות אך לא תמיד אחידות, חלק מהבשר יישאר קפוא וחלק יפשיר לחלוטין ואף יתחיל להתבשל, מה שאומר שתצטרכו להשתמש בו מיד בכדי למנוע התפתחות בקטריות.

עוד טעימה: איך להפשיר סלמון בדרך הנכונה

הפשרת בשר טחון תחת מים זורמים

עוד שיטה נפוצה ומומלצת להפשרת בשר טחון יעילה ובטוחה היא הנחת הבשר באריזה סגורה או בשקית אטומה בקערה בתוך הכיור תחת מים זורמים קרים עד להפשרה. מנעו מהבשר לצוף בתוך הקערה על ידי הנחת פחית שימורים כבדה על האריזה.

אמנם שיטה זו תצריך בזבוז לא קטן של מים, אך מבחינת תועלת נטו מדובר בשיטה מוצלחת שתבטיח הפשרה אחידה, יעילה ובטוחה של הבשר הטחון לאחר כשעה.

גם בשיטה זו יש להשתמש בבשר מיד לאחר סיום ההפשרה ולא לשמור אותו לעוד כמה שעות במקרר.

עוד טעימה: איך להכין חזרת ביתית לפסח
וגם – איך לנקות את המקפיא ביעילות ובמהירות

הפשרת בשר טחון באמבטיית מים קרים

שיטה יותר אחידה ומוצלחת להפשרת בשר טחון היא בעזרת הנחתו בתוך שקית אטומה בקערת מים קרים שמכסים את הבשר לחלוטין. מנעו מהבשר לצוף בתוך הקערה על ידי הנחת פחית שימורים כבדה על האריזה.

יש להחליף את המים הקרים בכל חצי שעה לערך בכדי למנוע התחממות והתפתחות בקטריות. אם המים אינם קרים מספיק, ניתן להוסיף גם קוביות קרח לקערה.

בשיטה זו הבשר הטחון יפשיר לחלוטין בצורה אחידה ובטוחה כעבור שעה לערך. גם בשיטת ההפשרה הזו יש לבשל את הבשר באופן מיידי ולא להמתין מספר שעות.

עוד טעימה: איך להפשיר עוף קפוא בצורה בטוחה

הפשרת בשר טחון במקרר

השיטה הזו היא אמנם היעילה והבטוחה ביותר כשרוצים להפשיר בשר טחון, אך מתאימה כאמור רק למצבים בהם יש לכם מספיק זמן ואין דחיפות להפשיר את הבשר במהירות.

בשיטה זו יש להעביר את הבשר הטחון באריזה סגורה הרמטית או בשקית אטומה מהמקפיא אל המדף התחתון של המקרר למשך מספר שעות ובדקו מדי פעם את מצבו. השיטה תבטיח הפשרה אחידה ובטוחה לחלוטין. ניתן להשתמש בבשר שהופשר בדרך זו בזמנכם החופשי ולשמור אותו במקרר עד ליממה.

לפרטים נוספים על הפשרה בטוחה של בשר טחון במקרר, במיקרוגל או במים קרים, בקרו בהמלצות הרשמיות של משרד החקלאות של ארצות הברית.

איך להקפיא בשר טחון

קניתם בשר טחון טרי וצריכים להשתמש בו רק בעוד מספר ימים? ניתן להקפיא את הבשר על ידי הנחתו בשקית זיפלוק אטומה ורידודו בעזרת מערוך עד להוצאת כל האוויר. ניתן לשמור בשר טחון קפוא בפריזר עד לחצי שנה בערך.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס