איך להחיות מלפפונים עייפים
קרדיט תמונה – Pixabay

השיטה שעובדת: כך תחזירו מלפפונים עייפים לחיים

שיטה פשוטה וקלה לביצוע להחייאת מלפפונים עייפים שהתרככו כובשת את הרשת ומבטיחה להפוך אותם שוב לקריספיים, צעירים וחיוניים
שיתוף

תוכן עניינים

אם גם אתם חובבי סלטים מושבעים, סביר להניח שנתקלתם לא מעט פעמים במלפפונים שישבו יותר מדי זמן ומתחילים להראות סימני עייפות שמתבטאים בעיקר באובדן הקריספיות האהובה והממכרת.

כמובן שאם תדעו איך לשמור מלפפונים במקרר כראוי מראש ייתכן ולא תמצאו מלפפונים רכים מדי באופן תדיר מראש אך מדי פעם עדיין יתגנב לו פה ושם אחד סורר. באחסון נכון מלפפונים יכולים להישאר רעננים וחיוניים גם עד לשבועיים ימים.

איך להחזיר מלפפונים לחיים

עם התופעה המוכרת הזו בא לסייע סרטון שכבש את הרשתות החברתיות בחודשים האחרונים המציע פתרון פשוט וקל לביצוע בכל מטבח שיעזור להחזיר לחיים מלפפונים עייפים שהפכו לרכים.

בסרטון המדובר של יוזמת Too Good to Go מציעים להשיב קריספיות למלפפונים רכים בכמה צעדים פשוטים:

  • חיתוך של כל מלפפון לפרוסות לאורך.
  • עמדה על הפרוסות בצנצנת גבוהה.
  • מילוי הצנצנת במים עד לכיסוי מלא של המלפפונים.
  • שמירה במקרר של הצנצנת ללא מכסה עד ליממה.

לטענת הסרטון, בעזרת שיטה זו לאחר מקסימום יממה תוכלו להרגיש בהבדל בין המלפפון העייף שהפך לרך מדי לבין הקריספיות שחזרה לחיים.

Too Good to Go מנסה לחבר בין אנשים ולהעצים קבוצות דרך טכנולוגיה בכדי להפחית בזבוז מזון. היוזמה החלה דרכה בדנמרק בשנת 2017 ורעיונותיה במהירות על ידי יזמים אחרים ברחבי אירופה וכעת היא פעילה ב-17 מדינות.

האפליקציה של החברה היא למעשה השוק הגדול ביותר המחבר בין עסקים עם עודפי מזון לבין משתמשים בקהילות מקומיות עם מבחר מנות במחירים מוזלים, מה שתורם להפחתה משמעותית בבזבוז מזון בכל יום.

בתחילת השנה הודיעה החברה כי האפליקציה מצילה מדי יום מזון שווה ערך ל-100 אלף ארוחות.

אם הצלחתם במשימה ויש לכם מלפפון רענן וקריספי כמו חדש, כדאי גם המרכיבים האחרים יהיו טריים ככל האפשר. קראו כאן איך לשמור עגבניות טריות לאורך זמן.

ניסיתם גם ועבד לכם? יש לכם טיפים נוספים להחזרת קריספיות למלפפונים? שתפו אותנו בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
שירה כץ

שירה כץ

שירה כץ היא אשת תוכן ודיגיטל עם ניסיון עשיר של שנים רבות ברשתות. בין השאר עסקה ביצירת תוכן, שיווק וניהול מדיה חברתית בחברות סטארט אפ ישראליות ובינלאומיות. האהבה של שירה לתוכן קולינרי איכותי ויצירתי והיכולת להתחבר לקהלים רבים הופכים אותה לנכס של ממש בנוף הדיגיטלי המתפתח.

כתבות בשבילך

חבל לפספס