מעדן הגולן חוזר למדפים
קרדיט תמונה – שטראוס יח"צ

הקאמבק הגדול: מעדן הגולן חוזר למדפים

מעדן הגולן, מעדן החלב המיתולוגי של חברת שטראוס עושה קאמבק מפואר אל המדפים ברשתות השיווק עם כל הטעמים האהובים - שוקולד חלב, מריר ווניל
שיתוף

תוכן עניינים

בשורה לחובבי מעדן החלב המיתולוגי של שטראוס –  המעדן עושה קאמבק מרשים למדפים בכל רשתות השיווק. ידיעה שמפעילה את בלוטות הטעם אצל חובבי הנוסטלגיה הזללנים באופן מיידי.

מעדן הגולן – הקאמבק

חשבון טוויטר חדש המוקדש למעדן מעלה עדכונים שונים החל מהשבוע שעבר כשלציוץ הראשון צורף וידאו מפס הייצור המחודש עם הכיתוב "חזרתי!".

המעדן של שטראוס הושק לראשונה בשנת 1983 ומותג כמעדן שוקולד למבוגרים בטעמי וניל ושוקולד. הוא נמכר במשך יותר מעשרים שנה עד שהורד מהמדפים.

עם השנים הפך המעדן לאחד ממעדני החלב הנוסטלגיים והמיתולוגיים, במיוחד לאור הפרסומת שליוותה אותו, עם הפרות המרקדות ששרות "שטראוס יודעים את סוד המעדן, מעדן הגולן, של שטראוס".

בשנת 2010 ערכה שטראוס קאמבק קצר למעדן לאור דרישת הקהל אך מאז נעלמו עקבותיו.

כעת, בעקבות הקולות הרבים ברשת שביקשו להחזיר את המעדן האהוב בחודשים האחרונים, הוחלט בשטראוס להשיבו במהדורה מוגבלת.

שטראוס אחראים גם למעדן החלב המיתולוגי מכולם תחת השם "דני" שמשווק כבר משנת 1972. גם "דני" התקבע בתודעה לא מעט בזכות הקמפיין שליווה אותו עם הסלוגן "מעדן חלב בעונג רב".

מעדן הגולן המחודש מוצע בטעם וניל, בטעם שוקולד קלאסי ובטעם שוקולד מריר במחיר של 3-5 שקלים למעדן. להשיג ברשתות השיווק.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס