פיסטוק, קוקוס או בננה: אוזני ההמן של רולדין לפורים 2023

רשת הקונדיטריות של רולדין משיקה את קולקציית פורים 2023 עם אוזני המן קלאסיות מבצק פריך לצד מיוחדות במילויים וציפויים מפתיעים
אוזני המן של רולדין - פורים 2023
אוזני המן של רולדין - פורים 2023 | צילום: רונן מנגן
שיתוף

רשת רולדין ממשיכה לשדרג את המאפים והקינוחים המסורתיים של חגי ישראל והפעם על הכוונת חג פורים 2023 במסגרתו יציעו שלל אוזני המן במגוון מילויים קלאסיים לצד גרסאות מפונפנות במבחר טעמים מיוחדים, תוספות וציפויים.

מלבד אוזני המן מציעים ברשת לקראת החג גם מבחר של משלוחי מנות חגיגיים עם שלל פינוקים, את עוגיות לבבות אסתר המסורתיות של הרשת בשיתוף פעולה עם מיזם "עיגול לטובה" וגם סדנאות מיוחדות לכל המשפחה.

קולקציית פורים 2023 של רולדין – מה יש לזלול?

בקולקציית אוזני ההמן של רולדין לפורים 2023 תמצאו כמובן אוזני המן קלאסיות מבצק פריך עבודת יד במילוי פרג, שוקולד או תמרים ואגוזים שיימכרו במשקל (14 ש"ח ל-100 גרם).

לצד הקלאסיות תמצאו גם מבחר אוזני המן במילויים מתוחכמים יותר כמו בנופי פקאן מבצק שקדים פריך במילוי קרם בננה, טופי ופקאן בקראסט קרמל; פיסטוק הדרים במילוי פרלינה פיסטוק בקראסט קקאו; Dark Coconut במילוי קרם קוקוס ושוקולד בקראסט קוקוס ואוזני המן מרציפן ורדים ותות; אוזני המן אגוזים וטופי קרמל (6 ש"ח ליחידה).

פורים 2023: אוזני המן של רולדין
פורים 2023: אוזני המן של רולדין | צילום: רונן מנגן
פור

בנוסף מציעים ברולדין מבחר מארזים לחג כמו משלוח המנות המושלם עם עוגת קראנץ לבחירה (חלבה/פרג/שוקולד/אגוזים וקינמון/קוקוראנץ) או שטרודל לבחירה, 9 אוזני המן קלאסיות לבחירה, קייקס לבחירה, כדורי תמרים/עוגיות הברגה (179 ש"ח) או משלוח מנות יוקרתי עם עוגת קראנץ לבחירה, אוזני המן קלאסיות, ממרח קקאו ואגוזי לוז, 3 עוגיות בובו ובקבוק יין (229 ש"ח).

גם עוגיות לבבות אסתר חוזרות

עוד מציעים ברולדין לכבוד פורים ובפעם החמישית את עוגיות לבבות אסתר המסורתיות בשיתוף פעולה עם מיזם "עיגול לטובה". במסגרת שיתוף הפעולה תתרום הרשת 10 ש"ח באמצעות "עיגול לטובה" לעמותות המסייעות לנשים במצוקה.

להשיג בסניפים ברחבי הארץ ובאתר רולדין

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת