לזלול - מגזין אוכל ישראלי

מחקר חדש: כמה צעדים צריך ללכת ביום?

מחקר חדש שנערך במשך 4 שנים מצא את התשובה לשאלה כמה צעדים צריך ללכת ביום בכדי לרדת במשקל וכמה בכדי לא להגיע לעודף משקל קיצוני
מחקר: כמה צעדים צריך ללכת ביום כדי לרדת במשקל
מחקר: כמה צעדים צריך ללכת ביום כדי לרדת במשקל | תמונה: מערכת לזלול
שיתוף

מחקרים רבים נעשו לאורך השנים לגבי יעילותה הבריאותית של הליכה מתונה באופן קבוע כחלק משגרת היום יום, אם מבחינה גופנית ואם מבחינה נפשית. כעת, מחקר חדש מצא כמה צעדים ביום צריך ללכת כדי לרדת במשקל, או לפחות למנוע עלייה.

8,600 צעדים ביום בכדי לרדת במשקל

על פי המחקר החדש הליכה יומית של 8,600 צעדים תמנע עלייה במשקל בקרב מבוגרים ואף תועיל בירידה, עוד טוען המחקר כי מי שכבר נמצאים בעודף משקל יכולים להוריד את הסיכון להגיע להשמנת יתר קיצונית בחצי עם הליכה של 11,000 צעדים ביום.

החשיבות של פעילות גופנית לא מאומצת כמו הליכה עולה לאור מחקרי עבר שהראו שהאדם הבוגר הממוצע מעלה בין חצי קילו לקילו מדי שנה, מה שיכול להוביל לעודף משקל מהותי בגילאים מאוחרים יותר.

המחקר החדש מצא גם יתרונות בריאותיים נוספים בהליכה של כ-8,600 צעדים ביום במניעת מחלות כרוניות ומצבים כמו סכרת, לחץ דם גבוה ודיכאון.

במקרה הזה אף נמצא כי ככל שמספר הצעדים יעלה גם מעל המספר המומלץ, תעלה היעילות במניעה, זאת לעומת הליכה למטרת ירידה במשקל שיעילותה לא עולה לאחר 8,600 צעדים ביום.

על פי המלצות רשמיות של ארגוני הבריאות בעולם, האדם הבוגר הממוצע צריך לעסוק בפעילות גופנית בעצימות בינונית כ-150 דקות בשבוע, זאת לצד שמירה על תפריט מאוזן ושינה מספקת.

6,000 משתתפים לאורך 4 שנים

המחקר החדש נערך לאורך 4 שנים והקיף מעל 6,000 משתתפים ברמות משקל שונות בין הגילאים 41 ל-67, המשתתפים במחקר של Vanderbilt University Medical Center שפורסם ב-Journal Nature Medicine התבקשו לענוד שעוני מעקב 10 שעות ביום לפחות בכדי לנטר את המדדים הבריאותיים לאורך השנים.

על פי ממצאי המחקר, מי שהלכו כ-8,600 צעדים ביום לפחות היו בעלי סיכון מופחת לפתח עודף משקל קיצוני ותופעות כמו צרבת, קוצר נשימה בשינה ודיכאון ומי שנמצאים בעודף משקל הורידו את הסיכון להגיע לעודף משקל קיצוני בחצי עם הליכה של 11,000 צעדים ביום.

מחקר נוסף – 10,000 ביום להפחתת הסיכון לדמנציה

המחקר החדש מצטרף למחקר שנערך בספרד בשנה האחרונה בו נמצאו יתרונות בריאותיים בהליכה של עד 10,000 צעדים ביום כשלאחר מכן התועלת מתמתנת. בין היתרונות שנמצאו במחקר הספרדי ניתן למנות ירידה בסיכון לחלות בסרטן ובמחלות לב.

במחקר של אותו צוות מלפני מספר שבועות נקבע כי הליכה של 10,000 צעדים ביום יכולה להוריד את הסיכון לדמנציה ב-50 אחוז ואפילו להוריד את הסיכון ב-25 אחוז בהליכה מתונה של 3,800 צעדים ביום בלבד.

הליכה מהירה יותר של כ-112 צעדים בדקה למשך חצי שעה ביום הורידה את הסיכון לחלות בדמנציה ב-62% אחוזים, 80 אחוז ירידה בסיכון ללקות במחלות עורקים ו-20 אחוז ירידה בסיכון לסרטן.

Picture of צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

5 מסעדות ארגנטינאית מומלצות בישראל

אלופת העולם: 5 מסעדות ארגנטינאיות לחגוג בהן את הגביע

חדשות האוכל
איפה לצפות בגמר ליגת האלופות 2022

הקרנת גמר ליגת האלופות 2022: איפה לצפות במשחק ולאכול טוב?

חדשות האוכל
הקרנת גמר מונדיאל 2022 - איפה תצפו במשחק ותאכלו טוב?

הקרנת גמר מונדיאל 2022: איפה צופים במשחק ואוכלים טוב

אירועים ופסטיבלים
פפסי אגוז מוסקט במהדורה מוגבלת למונדיאל 2022

מה קורה כשרונאלדיניו, פוגבה ומסי משיקים טעם חדש של פפסי

חדשות האוכל