מסעדת אלטער נסגרת
קרדיט תמונה – איתיאל ציון
שיתוף

תוכן עניינים

מסעדת אלטער של שף ענר בן רפאל (מונאר, איגרא רמא) שפתחה שעריה לפני כשנה וחצי ברמת השרון, צפויה להסגר ולסיים את פעילותה, כך שיתף בן רפאל הערב (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו.

שף ענר בן רפאל הקים את מסעדת אלטער כחלק מתפיסה רחבה של קיימות וקולינריה מודעת של שימוש בחומרי גלם עונתיים ומקומיים. התפיסה הזו באה לידי ביטוי בין השאר בשדה קטן וצמוד למסעדה בה גידל השף את הירקות והפירות למנות המופיעות בתפריט.

במרכז התפריט של אלטער כיכבו מנות ירקות מינימליסטיות שנותנות את הכבוד לחומרי הגלם ולטעמים המקוריים, זאת לצד מנות בשריות, דגים ופירות ים.

בחודש יוני האחרון אירח בן רפאל את אשת הקולינריה אפרת אנזל עם פרוייקט מיינדפול שף שנועד לקדם את גישת הקולינריה המודעת תוך שימוש ומיצוי חומרי גלם מקומיים ועונתיים.

עוד טעימה: על מיזם מיינדפול שף לקיימות וסביבה

"באלטער הצלחתי לזקק הכי טוב עד עכשיו מי אני כטבח"

בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב בן רפאל:

"אלטער נסגרת.

ניסיתי לשנות את הפור, אבל ללא הצלחה. עניינים, שותפים, חוזים… זה לא באמת משנה. שורה תחתונה, אלטער נסגרת.

אני עצוב, אבל בעיקר גאה. אני מרגיש שבאלטער הצלחתי לזקק הכי טוב עד עכשיו מי אני כטבח ואהבתי מאד את התוצאה.

פרידה מקירות ואדמה זה לא החלק הקשה. הפרידה מצוות העובדים והמנהלים המדהימים שהתקבצו באלטער והפכו את המקום לבית ומהלקוחות שהצביעו ברגליים שוב ושוב, היא החלק העצוב. אני מודה לכולכם שהפכתם את אלטער למה שהיא הייתה בשבילי ובשבילכם ❤️

תודה לשלי ועומר ותודה ענקית לבנוני שחלמה איתי את אלטער הרבה לפני שהיא הפכה להיות. אלטער נסגרה לה אבל באותו זמן נפתחה לה דלת חדשה לאמהות, שמזכירה מה באמת חשוב בחיים.

ועכשיו, עכשיו לנשום קצת אוויר של חופש ולהמשיך לפרויקט הבא. אוכל, חקלאות, מקומיות, אני כמנהגי נוהג. ממשיך בדרכי"

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
1 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות בשבילך

חבל לפספס