בן אנד ג'ריס נטפליקס & צ'ילד
קרדיט תמונה – יח"צ

נטפליקס & צ'ילד: בן אנד ג'ריס משיקים טעם חדש לקיץ

חברת בן & ג'ריס משיקה טעם חדש במיוחד לקיץ בשיתוף עם חברת נטפליקס שנקראת 'נטפליקס & צ'ילד". גלידת חמאת בוטנים עם בראוניס ופירורי בייגל מתוק מלוח
שיתוף

תוכן עניינים

לאחר תקופה ארוכה בה לא הושקו בארץ טעמים חדשים בסדרת הגלידות של בן & ג'ריס, מכריזה החברה על השקתו של טעם חדש ומפתיע במיוחד לקיץ.

נטפליקס & צ'ילד של בן אנד ג'ריס

הטעם החדש פותח בשיתוף עם חברת נטפליקס ונקרא נטפליקס & צ'ילד. הגלידה היא גלידת חמאת בוטנים עם בראוניס ופירורי בייגל מתוק מלוח. במקביל תשווק גם גרסא טבעונית של הטעם החדש עם שומן צמחי ללא חלב.

"יש משהו לכל אחד לראות בנטפליקס וטעמים לכל אחד להנות מהם בבן & ג'ריס . אז חברנו יחד כדי להביא לכם יצירה חדשה שבטוח תספק כל חשק למשהו מתוק או מלוח. זהו עולם מלא טעמים, וכולם מוזמנים להביא כפית!", מסרו בחברה.

כחלק מקידום המוצר החדש ושיתוף הפעולה עם נטפליקס עלה באתר בן & ג'ריס שאלון שיעזור לכם לבחור את הסדרה הבאה בה תצפו בנטפליקס וטעם הגלידה שיתאים ביותר לצפייה בה.

"כל כך הרבה סדרות מקוריות ונפלאות של נטפליקס, כל כך מעט זמן! כשצריך להחליט במה לצפות בנטפליקס ובאיזה פיינט של בן & ג’ריס לבחור, האפשרויות הן כמעט אינסופיות כמו הסווירלים של העוגיות בפיינט של עוגת גבינה ותות שדה. ענו על השאלון כדי לגלות את השילוב המושלם עבורכם של תוכנית נטפליקס מקורית וטעם של בן & ג’ריס."

את הטעמים החדשים אפשר להשיג החל מהיום (1.7) בכל רשתות השיווק ובחנויות המפעל של בן & ג'ריס.

נטפליקס & צ'ילד הושק בעולם כבר בינואר האחרון ומאז השיקה החברות גלידות משותפות נוספות. הגלידה האחרונה שהצטרפה למשפחה והושקה בארה"ב נקראת "Chip Happens", עם שילוב לא שגרתי של גלידת שוקולד, שוקולד צ'יפס וחתיכות קראנצ'יות של חטיף תפוחי אדמה.

הטעם הוא מחווה לריאליטי הבישול של נטפליקס "!Nailed it" (הצלחתי!),  בו בשלנים ביתיים עם רקורד של כישלונות מתחרים על פרס של 10,000 דולר בעוד הם מנסים לשחזר מנות מפורסמות.

Chip Happens

טעם נוסף שהושק בעולם נקרא "Boots on the Moooo’n" ונוצר לקראת עלייתה של קומדיית המדע הבדיוני של נטפליקס "Space Force" (חיל החלל), בכיכובו של סטיב קארל. מדובר בגלידת שוקולד חלב בשילוב עם פאדג' בצורת פרות, חתיכות טופי וליבה של בצק עוגיות מסוכר.

Boots on the Moooo’n
מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס