בוואריה זה כאן: נקניקיות בראטוורסט גורמה של "מעדני יחיעם"

חברת "מעדני יחיעם" משיקה נקניקיות בראטוורסט חדשות מסדרת נקניקיות הגורמה לצלייה במחבת או על האש במטבח הביתי
נקניקיות בראטוורסט של מעדני יחיעם
נקניקיות בראטוורסט של מעדני יחיעם | צילום: Sell360pro
שיתוף

חברת מעדני יחיעם משיקה נקניקיות גורמה חדשות בסדרת נקניקיות הפרמיום שלה – נקניקיות בראטוורסט בתיבול ומרקם ייחודיים המיועדות לצלייה במחבת או על האש.

מדובר בנקניקיות בקר פרמיום בסגנון בווארי עם תערובת בשרים מובחרת מהודו, עוף ובקר, עשבי תיבול ותבלינים קלאסיים שיוצרים יחד את הטעם הייחודי והאופייני של הבראטוורסט. הנקניקיות החדשות מכילות 14% חלבון ומתאימות לנמנעים מגלוטן.

נקניקיות בראטוורסט (Bratwurst) מגיעות מאזור בוואריה בגרמניה שעשויות מתערובות בשרים שונות עם מבחר תבלינים דומיננטיים. נהוג לצלות אותה על מחבת או על האש עד שהיא הופכת קריספית מבחוץ לעסיסית מבפנים.

בארטוורסט פופולריות במיוחד באירועי חוץ ובפסטיבלים שונים ונהוג להגיש אותה עם תוספות כמו שוקרוט וחרדל, לחם, תפוחי אדמה ועוד.

נקניקיות בראטוורסט של יחיעם – יצאנו לזלול

צלינו את נקניקיות הבראטוורסט של מעדני יחיעם על מחבת פסים ביתית עד שהמעטה החיצוני נחרך מעט והפך קריספי. הנקניקיות עצמן עסיסיות במיוחד ונדיבות בגודלן עם טעמים בולטים ואופי דומיננטי. לצד תפוחי אדמה מעוכים בתנור מדובר בארוחת צהריים או ערב שתספק קטנטנים ומבוגרים כאחד.

נקניקיות בראטוורסט של יחיעם מסדרת הפרמיום
נקניקיות בראטוורסט של יחיעם מסדרת הפרמיום | צילום: מערכת לזלול

סדרת נקניקיות הפרמיום של מעדני יחיעם כוללת גם נקניקיות בסגנון צרפתי בעלות מרקם בשרי במיוחד וארומה בולטת; נקניקיות צ'וריסו בסגנון ארגנטינאי בעלות מרקם בשרי ועסיסי וטעמים פיקנטיים ונקניקיות בסגנון אמריקאי קלאסי מ-100% בקר פרמיום על פי מתכון וידע של חברת הבת של מעדני יחיעם בארצות הברית A&H.

כל הנקניקיות בסדרה הן ללא גלוטן ומכילות בין 14 ל-16 אחוזי חלבון. הנקניקיות משווקות באריזות של 280 גרם המכילות כ-4 נקניקיות גדולות. סדרת נקניקיות הפרמיום הן חלק מקטגוריית נקניקי הבוטיק של יחיעם בה ניתן למצוא מגוון מעדני בשר בסגנון עולמי מפרשוטו ונקניקי סרוולד ועד סלמי צרפתי וסלמי הרץ.

נקניקיות בראטוורסט של מעדני יחיעם | מחיר מומלץ לצרכן: 19-23 ש"ח לאריזת 280 גרם | להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
4 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

ממשיכים לזלול