הלל גרדי מתארח במלון מצפה הימים
קרדיט תמונה – יגאל פרידמן

לאחר הזכייה במאסטר שף: הלל גרדי מגיע לבשל לכם

הלל גרדי, הזוכה הגדול של עונת העשור של מאסטר שף לא נח על זרי הדפנה ומשיק סדרת ארוחות מיוחדת בשיתוף פעולה עם מלון מצפה הימים
שיתוף

תוכן עניינים

רגע לאחר הזכייה הגדולה בעונת העשור של מאסטר שף, מלון מצפה הימים מקבוצת מלונות Isrotel Exclusive מודיע על שיתוף פעולה עם הלל גרדי במסגרתו יבשל לאורחי המלון ארוחות על בסיס חומרי גלם מקומיים, עונתיים וטבעיים.

במסגרת שיתוף הפעולה, יבשל גרדי סדרת של 6 ארוחות ערב חלביות פעם בשבוע כשף אורח במלון מצפה הימים הגלילי. בנוסף יקיים גרדי סדנא טיפולית בשם "בעקבות העדר" במחיר מסובסד לאורחי המלון.

עוד טעימה: הלל גרדי מציג – פיצות פרא של דומינוס

ארוחה חלבית עונתית ומקומית של הלל גרדי במלון מצפה הימים

הארוחה של גרדי תכלול מנות המבוססות על חומרי גלם איכותיים ועשבי בר עונתיים הגדלים בחווה האורגנית של המלון ותוצרת טרייה מהמחלבה של המקום. גרדי יבשל יחד עם שף המלון רונן וולדמן ארוחת מהטבע לשולחן קלאסית כשבכל פעם גם תוגש אחת ממנות הגמר שבישל גרדי במהלך העונה של מאסטר שף.

המטבח במקום הוא פרונטלי, מה שמאפשר לסועדים לצפות בתהליך ההכנה של המנות. במרכז אף מוצב טאבון ענק בו נאפים לחמים ומאפים טריים בניחוח גלילי.

מלון מצפה הימים מרשת מלונות ישרוטל
מלון מצפה הימים מרשת מלונות ישרוטל | צילום: לינוי ודרור

הלל גרדי (30), הוא רועה צאן ומטפל באמצעות עיזים מעין כמונים. בעונת העשור של מאסטר שף התבלט גרדי בזכות מנות מתוחכמות המתבססות על חומרי גלם טבעיים וגישת Farm to Table בה מבשלים מנות מתוצרת עונתית ומקומית בלבד תוך חיבור לטבע.

הארוחות המיוחדות עם הלל גרדי ייערכו בתאריכים נבחרים באמצע השבוע במהלך נובמבר-דצמבר 2022. המחירים לזוג ללילה כולל אירוח וארוחה חלבית מתחילים מ-1,416 ש"ח.

מלון מצפה הימים של ישרוטל נפתח מחדש כמלון כשר בתחילת 2020 לאחר שנה וחצי של שיפוצים בעלות של כ-80 מליון ש"ח. המלון ממוקם ליד ראש פינה עם נוף מרהיב לגליל ולכנרת ו-115 חדרים מעוצבים.

זוכה מאסטר שף הלל גרדי מבשל במלון מצפה הימים | נובמבר-דצמבר 2022 | החל מ-1,416 ש"ח לזוג ללילה | פרטים והזמנות באתר המלון

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס