איך לנקות מיקרוגל בקלות ובמהירות
קרדיט תמונה – מערכת לזלול
שיתוף

תוכן עניינים

המיקרוגל הוא פעמים רבות ידידו הטוב ביותר של האדם במטבח. הוא מאפשר לחמם במהירות, בקלות וללא מאמץ סוגי מזון שונים ומקצר משמעותית בישול מנות רבות או חימום מחדש.

השימוש התכוף של כולנו במיקרוגל גורם לו להתלכלך במהירות ולצבור כתמי שומן, פירורים ושלל שאריות מזון שעלולים לגרום לניחוחות רעים ולהצטברות בקטריות.

בכדי לשמור על המיקרוגל במצבו המיטבי יש להקפיד על ניקיון קבוע שלו, אם זה פעם בשבוע או פעם בחודש, בהתאם לתכיפות השימוש בו.

עוד טעימה: איך לנקות טוסטר אובן במהירות ובקלות
איך לנקות כיריים גז לקראת החג

איך לנקות מיקרוגל במהירות

ישנן מספר דרכים בהם תוכלו לנקות את המיקרוגל שלכם מלכלוך ושומנים במהירות ובקלות. כל השיטות מתבססות על פעולת האידוי שמרככת כתמים קשים ומסירה לכלוך והן מוצגות על פי סדר יעילותן – מגבוהה לנמוכה יותר.

1. לימון וחומץ: בשיטה זו יש לערבב חומץ לבן ומיץ לימון בכמות שווה בכוס מותאמת לשימוש במיקרוגל ולחמם למשך 5 דקות, החום יאדה את תערובת החומץ והלימון ויסירו את הלכלוך שהצטבר ברחבי המיקרו.

לאחר מכן יש להמתין 2 דקות עם דלת סגורה ורק אז לנגב את הלכלוך בעזרת מטלית לחה ומים חמים. השימוש בלימון גם ישאיר ריחות נעימים יותר לאחר הניקיון.

2. חומץ ומים: ניתן לנקות את המיקרוגל גם ללא לימון ולהשיג תוצאות דומות. כל מה שצריך זה לערבב כוס מים עם כוס חומץ לבן בקערה מתאימה למיקרוגל למשך 5 דקות.

השאירו את הדלת סגורה למשך 2 דקות נוספות ולאחר מכן נגבו את הלכלוך שהתאדה בעזרת מטלית לחה וחמימה. לכתמים עקשנים יותר טבלו את המטלית בקערת המים והחומץ ושפשפו היטב.

עוד טעימה: איך לנקות תנור מטבח ביתי ללא מאמץ

רוצים להתעדכן בעוד מדריכים וטיפים לניקיון המטבח? עקבו אחרינו באינסטגרם

3. סודה לשתייה ומים: שיטה נוספת לניקוי המיקרוגל בקלות ובמהירות היא בעזרת ערבוב של חצי כוס סודה לשתייה וחצי כוס מים בכלי מתאים למיקרוגל. חממו למשך 3 דקות והניחו לקערה לשבת במיקרו ל-5 דקות נוספות ללא חימום.

לאחר מכן הוציאו בזהירות את הכלי מהמיקרוגל ונקו אותו מבפנים בעזרת מטלית לחה. גם כאן יש לטבול את המטלית בתערובת שהכנתם בכדי להתמודד עם כתמים עקשנים שמסרבים לרדת בקלות. לסיום נגבו את המיקרוגל שוב בעזרת מטלית נקיה ולחה ממים חמים.

4. סבון כלים ומים: השיטה האחרונה שנציג מתמודדת פחות טוב עם הסרת הכתמים בעזרת אידוי אך עדיין יעילה במקרה ואין לכם אופציות אחרות. יש לערבב כוס מים עם כף של סבון כלים בקערה למיקרוגל למשך 2-3 דקות, להמתין דקה נוספת ולנקות בעזרת מטלית לחה.

עוד טעימה: איך לנקות סיר שרוף בקלות ובמהירות

טיפים כללים לניקוי המיקרוגל

הקפידו לנקות כתמים שונים במיקרוגל קרוב ככל האפשר למועד בו הם נוצרו בכדי למנוע התקשות והתייצבות שתהפוך את הניקיון למסובך יותר אחר כך.
כסו את המזון שאתם מחממים בעזרת מכסה מותאם למיקרוגל או מגבת בכדי למנוע השפרצה של מזון בזמן הפעולה.
השתמשו במטלית לחה רכה ולא מחוספסת, בעדיפות למטלית מיקרופייבר, בכדי למנוע שריטות וחבלות על פני המיקרוגל בזמן הניקוי.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס