איך לנקות שמן מהרצפה במטבח
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

לכולנו זה קרה, שוב בישלנו במטבח להנאתנו וברגע אחד של חוסר תשומת לב איבדנו אחיזה בבקבוק או בכלי עם שמן הבישול והוא נשפך על כל רצפת המטבח.

מלבד הבלגן שנוצר והסכנה הבטיחותית שבהחלקה, שמן שנשפך ולא מטופל במהרה עלול לגרום לכתמים קשים ונזק לרצפות.

לעומת חומרים אחרים שנשפכים מעת לעת כמו חלב או מים, ניקיון של שמן מהרצפה יכול להיות מעט טריקי אך בעזרת כמה צעדים פשוטים ושימוש בחומרים שאפשר למצוא בכל בית, ניתן לנקות שמן שנשפך בקלות ובמהירות.

עוד טעימה: איך לנקות קרש חיתוך במהירות
וגם – רעבים? כמה קלוריות יש במשולש פיצה

איך לנקות שמן שנשפך על הרצפה

לפני הכול, כשנשפך שמן על הרצפה, הדבר החשוב ביותר זה לפעול במהירות. ככל שתחכו, יהיה יותר קשה להסיר את השמן ולמנוע כתמים על הרצפות עצמן.

חשוב לשמור על זהירות ולהימנע מהחלקה שעלולה לגרום לפציעות. אם הפלתם כלי זכוכית, הקפידו לנעול נעליים מתאמות והרימו את השברים בזהירות.

ישנן מספר שיטות יעילות לניקוי שמן מהרצפה שיצריכו מכם מינימום מאמץ וכמה צעדים פשוטים בלבד. השיטות מתאימות לרצפות סטנדרטיות.

עוד טעימה: איך לנקות טוסטר אובן בקלות ובמהירות

1. ספגו בעזרת מגבת נייר את השכבה העליונה של השמן שנשפך מבלי למרוח לצדדים.
2. פזרו על השמן שנשאר חומר סופג כמו אבקת סודה לשתייה, קורנפלור, מלח או אפילו קמח והמתינו 10 דקות.
3. הסירו את החומר הסופג בעזרת מטלית או מגבת נייר.
4. הכינו תערובת של סבון כלים ומים חמים ושפשפו את האזור בעזרתה עם מברשת או סקוץ'.
5. שטפו את האזור עם מים נקיים וחזרו על התהליך אם יש צורך.
6. ייבשו היטב עם מגבת נייר או מטלית יבשה.

לכמות שמן גדולה יותר או כתם שמן שישב מספר שעות ניתן גם להספיג תערובת של מים חמים, סבון כלים וחומץ במגבת נייר או מטלית ולנגב את הרצפה היטב. ניתן גם להכניס חומץ לבקבוק שפריצר ולרסס על פני הכתם.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס