איך לנקות קרש חיתוך
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

בין אם אתם מעדיפים קרש חיתוך מעץ או מפלסטיק במטבח, שימוש תכוף בו יביא בהכרח עם הזמן בטיפול לא ראוי להצטברות לכלוך, כתמים, ריחות לא נעימים ובקטריות.

ישנן מספר שיטות יעילות לניקוי קרש החיתוך בקלות וביעילות בעזרה כמה חומרים שאפשר למצוא בכל בית כמו לימון, מלח וסודה לשתייה ואביזרים כמו מטליות, סקוצ'ים.

איך לנקות קרש חיתוך מעץ או מפלסטיק

אם אתם משתמשים בקרש עץ גם לחיתוך עוף או דגים ומודאגים מהתפתחות בקטריות בתוך העץ, אפשר גם לחטא פעם בכמה שבועות עם מעט אקונומיקה ומים, לשטוף היטב במים וסבון ולייבש עם מטלית.

אם גם אתם מעדיפים לא להשתמש בכימיקלים על משטחים עליהם מניחים מזון, תוכלו לחטא את הקרש בעזרת השרייתו בחומץ או מים חמים וסבון למספר דקות.

לא מומלץ להשרות או לחשוף קרש חיתוך מעץ ללחות לאורך זמן, מה שיפגום בעץ עצמו ועלול לגרום להתפשטות בקטריות. אם יש לכם קרש חיתוך יוקרתי או כזה שאתם רוצים לשמור לאורך שנים, יש לשמן את הקרש מדי כמה שבועות עם שמן ייעודי על מנת למנוע יובש והיווצרות סדקים. קראו עוד על איזה קרש חיתוך עדיף – עץ או פלסטיק.

עוד טעימה: איך לנקות את הכיור במטבח

ניקוי קרש חיתוך מעץ

לימון ומלח: בשיטה זו נשתמש בחצי לימון, מלח גס ומטלית לחה על מנת לנקות את קרש החיתוך.

1. פזרו מלח גס על קרש החיתוך.
2. חתכו לימון ושפשפו על גבי הקרש עם הצד החשוף תוך כדי סחיטה קלה של מיץ תוך כדי תנועה.
3. הניחו ל-5 דקות ושטפו היטב במים חמימים עם סקוץ'.
4. ייבשו את הקרש עם מטלית רכה.

סבון כלים ומלח: שיטה זו דומה לקודמת ויעילה במיוחד גם להפגת ריחות מקרש החיתוך.

1. שטפו את קרש החיתוך היטב עם סבון כלים וייבשו עם נייר מגבת.
2.פזרו מלח גס על הקרש והניחו למשך שעה.
3. שטפו במים חמימים, העבירו מטלית לחה וייבשו עם נייר מגבת או מטלית יבשה.

סודה לשתייה ולימון: בשיטה זו יוצרת תערובת תוססת בעזרת סודה לשתייה ולימון על מנת לנקות את קרש החיתוך

1. שטפו את קרש החיתוך במים חמים ופזרו אבקת סודה לשתייה בנדיבות.
2. סחטו לימון על כל הקרש ותנו לתערובת לבעבע למשך דקה.
3. שפשפו את התערובת על הקרש בעזרת הלימון.
4. שטפו שוב במים חמימים וייבשו בעזרת נייר מגבת או מטלית.

סודה לשתייה, סבון כלים ומי חמצן: אם יש לכם כתם עקשן במיוחד על קרש החיתוך, תוכלו להשתמש בתערובת של אבקת סודה לשתייה עם מעט מי חמצן וסבון כלים על מנת להסירו.

1. ערבבו בקערה קטנה 3 כפות סודה לשתייה עם כף סבון כלים ו-2 כפות מי חמצן.
2. פזרו את התערובת על הכתם והניחו לחומר לפעול במשך הלילה.
3. שטפו במים חמים וסבון וייבשו עם מטלית.

ניקוי קרש חיתוך מפלסטיק

אף על פי שנהוג לחשוב שקרש חיתוך מעץ חשוף יותר להצטברות לכלוך ובקטריות, מספר מחקרים שנערכו בנושא מצאו כי דווקא קרש חיתוך מפלסטיק נוטה לצבור בקטריות בקלות יתרה.

לעומת קרש חיתוך מעץ, את קרשי הפלסטיק תוכלו לשטוף גם במדיח הכלים אלא אם מצוין אחרת. אם אין לכם מדיח כלים או שהקרש יוצא ממנו מלוכלך ועם ריחות לא נעימים, ניתן להשתמש בשיטות הניקוי של קרשים מעץ.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס