די לתסכול: כל השיטות לפתיחת צנצנת עיקשת

צנצנת החמוצים שוב נתקעה והמכסה מסרב להיפתח? כל השיטות היעילות לפתיחת צנצנת עיקשת בקלות ובבטיחות עם חפצים שיש בכל בית
איך לפתוח צנצנת תקועה שלא נפתחת
איך לפתוח צנצנת תקועה שלא נפתחת
שיתוף

שוב זה קורה, אתם מבשלים את ארוחת הערב ורוצים להוסיף את חומר הגלם שמעניק לתבשיל את כל הטעם מהצנצנת החדשה שחיכתה לכם במזווה. אתם ניגשים שמחים ורעבים למשימה ורק אז מגלים שהמכסה מסרב לזוז ושתכולת הצנצנת תקועה בזמן ששאר המרכיבים ממשיכים להתבשל.

התופעה הזו בה הצנצנת מסרבת להיפתח נגרמת מאפקט וואקום שנוצר כשהצנצנת נאטמת לראשונה. האוויר בתוך הצנצנת מתחמם בזמן תהליך האטימה ויוצר לחץ שמוביל לוואקום חלקי כשהצנצנת מתקררת. הוואקום גורם למכסה להיצמד ומקשה על פתיחת הצנצנת.

עוד טעימה: איך למנוע מבשר להידבק לרשת המנגל

איך לפתוח צנצנת זכוכית שמסרבת להיפתח

ישנם מספר דרכים לשחרר צנצנת שלא נפתחת בעזרת כמה כלים שאפשר למצוא בכל מטבח. תמיד נסו קודם את הפתרון הפשוט ביותר ואם הצנצנת עדיין תקועה בעיקשותה, התקדמו לשיטות האחרות.

כל הטיפים הכי שווים במטבח באינסטגרם של לזלול

הכל באחיזה

השיטה הראשונה מתבססת על כיסוי של המכסה הסרבן בחומר אחר על מנת לשנות את רמת החיכוך ולאפשר הפעלת לחץ מספק ואחיזה מתאימה על מנת לפתוח את הצנצנת בהצלחה.

מלבד השימוש האינטואיטיבי במגבת או כפפות גומי על מנת לפתוח את הצנצנת, תוכלו גם לנסות את השיטה עם מספר פריטים אחרים כמו למשל ניילון נצמד או גומייה עבה. כל מה שתצטרכו זה לעטוף את המכסה מצדדיו בחומר שבחרתם ולסובב קלות עד שהמכסה נפתח.

איך לפתוח בקלות? צילום של Heather McKean
איך לפתוח בקלות? צילום של Heather McKean

מוציאים אנרגיות

השיטה השנייה לשחרור צנצנות סרבניות היא באמצעות הפעלת כוח. אך בכדי לא לסיים עם צנצנת שבורה שעלולה לגרום לפציעה או סתם למפח נפש, חשוב לעשות זאת נכון.

נסו לחבוט בצנצנת במכסה ובכל הצדדים בעזרת כף עץ ונסו לפתוח אותה. אם היא עדיין לא נפתחת, הטו את הצנצנת בזווית של 45 מעלות, טפחו עם כף היד בתחתית הצנצנת ונסו לפתוח שוב.

עוד שיטה לפתיחת הצנצנת באמצעות הפעלת כוח קצת פחות כאוטית ויותר ממוקדת היא בעזרת כף מתכת רגילה. הכניסו את קצה הכף לרווח בין המכסה לצנצנת ודחפו למעלה ולמטה. אם המכסה לא משתחרר חזרו על הפעולה בכמה נקודות מסביב עד שהמכסה ייפתח.

עדיין תקועים? נסו להשתמש בפותחן בקבוקי בירה. נסו לשחרר בעדינות בעזרת הפותחן את קצה המכסה בכמה נקודות וסובבו את המכסה.

עוד טעימה: האם ניילון נצמד עמיד בחום ובטוח לשימוש עם האוכל שלכם?

מחממים עניינים

אם אף אחת מהשיטות לא עובדת והצנצנת ממשיכה בסרבנותה, ניתן לנסות ולהשתמש בחום על מנת לגרום לה להיפתח סוף סוף.

ניתן להניח את הצנצנת תחת מים זורמים חמימים במיקוד על המכסה למשך חצי דקה ולנסות לפתוח. אם היא עדיין תקועה, מלאו קערה גדולה עם מים חמימים אך לא רותחים, הפכו את הצנצנת והכניסו אותה למים למשך 10 דקות.

ההשריה במים החמימים תגרום לתוכן הצנצנת להתרחב ולהפחית את הלחץ הפנימי. הוציאו את הצנצנת בזהירות ופתחו את המכסה.

צפו בשיטות המובילות לפתיחת צנצנות תקועות

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
21 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

ממשיכים לזלול