לזלול - מגזין אוכל ישראלי

בדקנו: האם כדאי להשתמש בניילון נצמד עם האוכל שלנו?

העלייה בפופולריות בשימוש בניילון נצמד לעטיפה ואיטום של מזון העלה שאלות רבות בנוגע להשפעתו על הבריאות והסביבה. כל מה שכדאי לדעת
האם ניילון נצמד מסוכן למזון
האם ניילון נצמד מסוכן למזון
שיתוף

ניילון נצמד הפך לפריט נפוץ מאוד במטבחים שלנו. אנחנו משתמשים בו כדי לכסות ולאטום אוכל מוכן, לעטוף כריכים ולשמור על טריות ירקות. אבל ככל שהניילון הנצמד הופך לחלק בלתי נפרד מהמטבח שלנו, מתעוררות עוד ועוד תהיות בסוגיות של בטיחות מזון וההשפעה הפוטנציאלית של הניילון על המזון שלנו.

תולדות הניילון הנצמד

הכימיקל העיקרי בניילון הנצמד התגלה כבר בשנת 1933 ושימש בתחילה כציפוי מגן למטוסי קרב במלחמת העולם השנייה. לאחר ההבנה של יתרונות החומר כמו העמידות בלחות, הדביקות והיכולת לייצר מחסום בפני ריחות, הניילון הנצמד הגיע במהרה לשוק הפרטי.

בשנת 1949 שווק הניילון הנצמד לראשונה לצרכן הפרטי כדרך חדשה וסטרילית לעטוף מזון. היכולת לשמר מזון לזמן ארוך יותר הפכה את הניילון הנצמד למוצר בסיסי במטבחים מסביב לעולם.

משקלו הנמוך ויכולתו של הניילון הנצמד לשמר את טריות המזון, להאט את תהליך החמצון הטבעי ולמנוע ספיגה של טעמים זרים במקרר הפכו את הניילון הנצמד המסחרי לפופולרי במיוחד לפריט בסיסי במטבח הממוצע.

סכנות פוטנציאליות בניילון נצמד

בעוד ניילון נצמד חולל מהפכה בתחום אחסון המזון, החלו לעלות דאגות לגבי הבטיחות של המוצר וההשפעה הסביבתית שלו. החשש העיקרי נגע לתהליך הספיגה הכימית של תרכובות מהפלסטיק עצמו אל תוך המזון שלנו, במיוחד בחשיפה לטמפרטורות גבוהות. חומרים כמו BPA ופתלטים הנוכחים בחלק מסוגי הניילון הנצמד עמדו במרכז הביקורת על סיכונים פוטנציאליים לבריאות.

מעבר לחשש מנזק בריאותי, עלתה ביקורת חריפה גם על הנזק הסביבתי העצום שניילון נצמד מייצר וההחרפה של בעיית פסולת הפלסטיק בעולם. המשקל הקל ושאר תכונותיו הייחודיות של הניילון הנצמד מקשות על מאמצי המחזור וגורמות להצטברות פלסטיק שלוקח לו מאות שנים להתפרק תוך שחרור כימיקלים רעילים לקרקע ולמים.

מלבד זאת רסיסי המיקרופלסטיק בניילון הנצמד גם חודרים למערכת האקולוגית עצמה ומהווים איום על חיות הבר. גם תהליך הייצור של הניילון תורם לא מעט לפליטת גזי חממה והחמרת תופעות שינויי האקלים. כל אלו הובילו לחיפוש אחר תחליפים בטוחים וידידותיים לסביבה לאורך השנים.

תחליפים לניילון נצמד

עם המודעות הגוברת לסכנות הפוטנציאליות של ניילון נצמד, חלה עלייה בתחליפים ידידותיים לסביבה שאינם מזיקים לבריאות

דפי שעווה: תחליף לניילון נצמד עשוי כותנה אורגנית עם שעווה, שרף ושמן חוחובה. מדובר לרוב בנייר עטיפה רב-פעמי ומתכלה שאוטם את המזון בדומה לניילון נצמד, אם באיטום קערות או כעטיפה לכריכים.

סרט סיליקון: תחליף נוסף וגמיש לניילון הנצמד הקלאסי. הניילון עשוי הסיליקון, עמיד בחום וללא הכימיקלים המזיקים וניתן לשימוש במיקרוגל ובמדיח.

טיפים לשימוש בטוח בניילון נצמד

אם אתם משתמשים בניילון הנצמד הקלאסי מפלסטיק, כדאי תמיד להקפיד על כמה כללים פשוטים בכדי להפחית את הסיכוי לפגיעה בבריאות.

  • בחרו בניילון נצמד שמסומן כבטוח לשימוש במיקרוגל. ניילון שאינו מותאם עלול להתעוות בזמן החימום ולגרום לזליגת כימיקלים אל המזון.
  • העדיפו ניילון נצמד שאינו מכיל BPA. אמנם גם ניילון נטול BPA אינו נקי מכימיקלים לחלוטין אך מהווה אלטרנטיבה בטוחה יותר יחסית.
  • הימנעו ממגע ישיר בין ניילון נצמד לבין מזונות שומניים או חומציים שיכולים להגביר שחרור כימיקלים מסוימים מהפלסטיק. בעטיפה של מזונות כאלו רצוי להשתמש בחיץ כמו נייר אפייה בין המזון לניילון הנצמד.
  • העדיפו תמיד לעטוף רק מזון קר בניילון נצמד. עטיפה של מזון חם מגבירה את סכנת זליגת הכימיקלים מהפלסטיק אל תוך המזון.

שאלות נפוצות

האם בטוח לחמם מזון עטוף בניילון נצמד במיקרוגל?

אמנם יש ניילונים המסומנים כ"בטוחים למיקרוגל", אך חשוב בכל מקרה להימנע ממגע ישיר בין הניילון והמזון בעת החימום, במיוחד אם מדובר במזונות שומניים או חומציים. כאמצעי זהירות, מומלץ להניח חומץ כלשהו בין המזון לניילון ותמיד לפעול על פי הנחיות היצרן.

מה זה BPA?

BPA או ביספנול A הוא כימיקל נפוץ בתעשיית ייצור הפלסטיק. מחקרים שנערכו לאורך השנים העלו חששות בריאותיות פוטנציאליות המקושרות ל-BPA כמו הפרעות הורמונליות. השימוש בניילון נצמד עם BPA העלה חששות ממשיים בקרב הציבור לגבי הסכנה בזליגת כימיקלים מהניילון למזון.

האם יש ניילון נצמד ללא BPA?

כן, עם עליית המודעות לסיכונים הפוטנציאליים של BPA, רבות מהחברות החלו להציע ניילון נצמד ללא BPA. עם זאת, חשוב לקרוא את התווית בקפידה ולבדוק שהניילון הנצמד אינו מכיל כימיקלים מזיקים אחרים.

Picture of צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
1 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

מאכלים שאסור להקפיא

5 מאכלים שממש לא כדאי להכניס למקפיא

מדריכים וטיפים
פולי קפה טריים וכוס קפה טרי

אוהבים קפה? כך תשמרו עליו טרי וארומטי לאורך זמן

מדריכים וטיפים
אחסון אספרגוס טרי

אחסון אספרגוס טרי במקרר: כך תעשו זאת נכון

מדריכים וטיפים
איך לבדוק אם ביצה טרייה או מקולקלת?

אחת ולתמיד: איך יודעים אם ביצה טרייה או מקולקלת

מדריכים וטיפים
כמה זמן לשמור חמאה במקרר

אחת ולתמיד: איך לאחסן חמאה בצורה הנכונה

מדריכים וטיפים
איך לשמור חלה טרייה לאורך זמן?

אחת ולתמיד: איך לשמור על חלה טרייה ורכה לאורך זמן?

מדריכים וטיפים
איך לשמור כרוב במקרר

אחת ולתמיד: זו הדרך הנכונה לאחסן כרוב במקרר

מדריכים וטיפים
איך לבחור עגבניות מושלמות

אייל שני, מאחוריך: איך לבחור את העגבנייה המושלמת?

מדריכים וטיפים
אחסון מלפפונים טריים

בדקנו והכרענו: זו הדרך הטובה ביותר לאחסן מלפפונים

מדריכים וטיפים
איך לגרום לבננה להבשיל במהירות

בדקנו והכרענו: זו הדרך להבשיל בננות במהירות

מדריכים וטיפים
איך לאחסן סלרי טרי

בדקנו: זו הדרך הנכונה לשמור סלרי טרי במקרר ובמקפיא

מדריכים וטיפים
עגבניות שרי טריות

בחוץ או במקרר? הדרך הנכונה לשמור עגבניות שרי במטבח

מדריכים וטיפים