חודש אמריקה במסעדת מרינדו לכבוד ה-4 ביולי
קרדיט תמונה – יח"צ

1.5 ק"ג בשר: מסעדת מרינדו חוגגת חודש אמריקה מוגזם

מסעדת מרינדו חוגגת את יום העצמאות האמריקאי ותגיש במהלך יולי מנות בשר מוגזמות במיוחד - מהמבורגר 3 קומות אימתני ועד לקילו וחצי של נתחים מובחרים.
שיתוף

תוכן עניינים

יום העצמאות האמריקאי כבר כאן ואין דבר כזה יום העצמאות בלי בשר והרבה ממנו. ברשת הקצביות מרינדו החליטו לציין את המאורע עם מנות ספיישל מוגזמות ואימתניות במיוחד שיוגשו במהלך כל חודש יולי במסעדת הדגל של מרינדו בקיבוץ עין גב.

חודש אמריקה במסעדת מרינדו – מה בתפריט?

החוגגים הרעבים יוכלו לבחור ביi פסל החירות שהוא למעשה מגדל המורכב מ-3 קציצות המבורגר אנטריקוט עם 3 תוספות מושחתות מעל בדמות צ'דר, בייקון ובצל מטוגן ועוד ערמה של צ'יפס, צ'יפס בטטה ובצל מטוגן, שלא יחסר (199 ש"ח) לבין American Cuts – פלטת בשרים במשקל של 1.5 ק"ג עם נתחי איירון סטייק , דנבר קאט , ספיידר סטייק , חטיפי שורטריבס , ראמפ סטייק וצ'יפס (329 ש"ח).

המבורגר 3 קומות במרינדו עין גב בחודש יולי 2022
המבורגר 3 קומות במרינדו עין גב בחודש יולי 2022 | צילום: יח"צ

מלבד מנות הספיישל, יוצעו במהלך חודש יולי באתר מרינדו מבצעים מתחלפים על מבחר בשרים לחברי מועדון. עד ל-9 ביולי לדוגמא ניתן לרכוש אונליין נתחים על העצם (פורטר האוס, פריים ריב וסטייק ניו יורק) ב-25 אחוז הנחה. כמו כן יוצעו 2 בקבוקי בירה מרינדו 750 מ"ל ב-59.90 ש"ח ומרינדות של מרינדו ב-10% אחוז הנחה לאורך כל החודש.

ביום העצמאות האחרון של מדינת ישראל השיקו במרינדו קולקציית בשרים מיוחדת בהובלת שפים מובילים.

עוד טעימה: קולקציית מרכז שולחן של מרינדו לחגי תשרי

מרינדו הקימו את הקצביה הראשונה שלהם בשנת 2006 ברמת השרון ושנה לאחר מכן נפתח מתחם מרינדו בקיבוץ עין גב הכולל מפעל בשר, מסעדת בשרים, קצביה ומעדניה. מיקומים נוספים נפתחו מאז ברמת השרון, יוקנעם ובתל אביב.

בתחילת השנה נרכשה מרינדו על ידי משפחת דה לוי, משפחת חקלאים שהביאה עמה ניסיון רחב בגידול מקומי ואיכותי של צאן ובקר.

רשת מרינדו מגדלת את הבשר שלה בחווה במושב נוב שבגולן ובחוות נוספות ברחבי הארץ. מלבד מהבשר נוספו לאורך השנים גם כרם ענבים בתל פארס שמניב ענבים איכותיים, שמן זיצת מהגולן, בירות, טחינה, תבלינים, מרינדות ועוד.

מסעדת מרינדו | קיבוץ עין גב (מול הכניסה) | 077-7295996

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס