פתי בר פיסטוק של אסם
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

לא לביסקוויט הזה ייחלנו: פתי בר פיסטוק מגיע למדפים

אסם משיקה ביסקוויט חדש ומסקרן שקשה להתעלם ממנו על מדף הסופר, פתי בר פיסטוק במהדורה מיוחדת שמוכיחה - יש דברים שעדיף לא להתעסק איתם.
שיתוף

תוכן עניינים

זה מספר שנים שחברת אסם מציגה מהדורות מיוחדות של ביסקוויט הפתי בר הוותיק והפופולרי שלה. מלבד הטעמים הקלאסיים של וניל ושוקו, התווספו לקולקציית עוגיות החמאה גם טעמי שוקולד מריר, קרמל ואפילו פתי בר בטעם פטל. כעת משיקה אסם טעם נוסף שקשה להתעלם ממנו, בעיקר ויזואלית, פתי בר פיסטוק.

עוד טעימה: שלגון קראנץ' פיסטוק ושוקולד לבן של נסטלה מגשים את ההבטחה

פתי בר פיסטוק – איפה הפיסטוק?

עיון מהיר במרכיבים של המוצר החדש מגלה כי אין זכר לפיסטוק המדובר בתצורה כלשהי, מה שמחזק את הסברה כי מדובר בגימיק נחמד שמצטלם טוב לרשתות החברתיות (למרות גוון ירוק זרחני לא מפתה בעליל). חשד זה מתחזק במיוחד לאור תזמון השקת המוצר רגע לפני יום העצמאות כשחג השבועות כבר באופק וקרנן של עוגות הביסקוויטים נמצא בעלייה.

מה שמאשר סופית שהמוצר המתקרא פתי בר פיסטוק אינו דבר מלבד גימיק שנועד לייצר שיח ברשת וכמה תיוגים באינסטגרם, הוא מבחן הטעם (ששלגון קראנץ' פיסטוק למשל עבר בקלות)

עוד טעימה: חדש על המדף: פתי בר פינוקים בטעם עוגת גבינה

בתור חובבי פיסטוק מושבעים, ניסינו, באמת שניסינו. עמעמנו את האור, כיבינו את הטלוויזיה, עצמנו את העיניים ונגסנו בביסקוויט הפריך ואיך נאמר זאת בעדינות, אין זכר לפיסטוק ומקום קבורתו לא נודע.. גם בעלי דמיון מפותח במיוחד יתקשו לאתר רמז לטעם האהוב.

פתי בר פיסטוק של אסם
פתי בר פיסטוק של אסם

חייבים להודות שהחוויה הזו השאירה אותנו מאוכזבים עם תחושה של עקיצה על גבנו (סיימון לבייב, מאחוריך). לא משחקים בלב שחושק בפיסטוק, גם לא בצחוק.

אסם עיטרו את האריזה בתמונה של עוגת ביסקוויטים פיסטוק וייתכן שזה השימוש היחיד שבאמת יחמיא להם ואף יקצור מחמאות עם המתכון הנכון, אבל אם חלמתם על לטבול ביסקוויט בטעם פיסטוקי עמוק בתה או בקפה, כנראה שעדיף להישאר עם פתי בר קלאסי.

פתי בר פיסטוק. מחיר: כ-15 ש"ח. להשיג ברשתות השיווק.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס