תפריט שום ישראלי בקפה אסיף
קרדיט תמונה – מתן שופן

על שום מה: ספיישל על טהרת השום הישראלי במרכז אסיף

במהלך חול המועד סוכות 2022 יציעו במרכז תרבות האוכל אסיף תפריט ספיישל המוקדש כולו לשום הישראלי למען העלאת המודעות למשבר בו מצוי השוק
שיתוף

תוכן עניינים

מרכז אסיף, המרכז לתרבות אוכל בישראל, יקיים במהלך חול המועד סוכות ספיישל שום ישראלי כחלק מהקמפיין להעלאת המודעות למשבר בשוק השום הישראלי.

שוק השום הישראלי מצוי במשבר חריף בשנים האחרונות והגיע לסכנת הכחדה בעקבות וירוסים שונים שתוקפים אותו. הקמפיין קורא לספק משאבים לטובת מחקר בכדי להביא פתרונות למצב ולשקם את שוק השום הישראלי העומד בפני קריסה.

ספיישל שום ישראלי במרכז אסיף – מה בתפריט?

לכל אורך חג הסוכות יציעו בקפה אסיף שבמרכז מבחר מנות המבוססות על שום ישראלי של מיטב המגדלים המקומיים בפרשנות של שפיות ובשלניות ישראליות. בין המנות תמצאו קובנייה שום של נועה לוי, קציצות דג ברוטב שום ועשבים על קרם שעועית לבנה ושום של רינת צדוק; ספגטיני שום ושומר של מיכל וקסמן ועוד.

עוד טעימה: מארזים לחגים של מרכז אסיף
פופ אפ רוגלך בקפה אסיף

מלבד תפריט הספיישל, ביום שישי תוכלו לרכוש הביתה גם צנצנות של שום קונפי וחלות שום של מורן גולן וגילי טנא. על הגג של אסיף בחווה הלימודית של המרכז יוצגו מבחר של צמחי שום לצד צמחי תבלין ומרפא אחרים.

שוק השום ישראלי – על סף קריסה

בתקופה הזו של השנה, מגדלי השום צריכים להחליט האם לזרוע שום שוב לאביב הקרוב אך רבים בוחרים לוותר על התענוג לאור רפורמת המיסוי על הייבוא שהפכה את הכדאיות הכלכלית של גידול שום ללא ריאלית, הווירוסים הרבים וביקוש נמוך שהוביל להצטברות סחורה במחסנים. בעקבות כך החליטו באסיף להירתם ולרכוש שום ישראלי ממיטב היצרנים והחקלאים המקומיים בכדי לשלבם בתפריט הספיישל.

תפריט שום ישראלי בקפה אסיף
תפריט שום ישראלי בקפה אסיף | צילום: מתן שופן

תפריט ספיישל שום ישראלי בקפה אסיף | לילינבלום 28, תל אביב | שלישי-חמישי 11-13.10, 12:00-17:00 שישי 14.10, 12:00-15:00 ראשון 16.10, 12:00-14:00 | טלפון להזמנות 03-365-2727

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
שירה כץ

שירה כץ

שירה כץ היא אשת תוכן ודיגיטל עם ניסיון עשיר של שנים רבות ברשתות. בין השאר עסקה ביצירת תוכן, שיווק וניהול מדיה חברתית בחברות סטארט אפ ישראליות ובינלאומיות. האהבה של שירה לתוכן קולינרי איכותי ויצירתי והיכולת להתחבר לקהלים רבים הופכים אותה לנכס של ממש בנוף הדיגיטלי המתפתח.

כתבות בשבילך

חבל לפספס