כמו מהטאבון: איך להפשיר פיתה במיקרוגל בדרך הנכונה

גם לכם נמאס מפיתות שיוצאות כמו אבן מהמיקרו? זו הדרך הנכונה לחמם פיתה במיקרוגל שתבטיח פיתות חמות, רכות ואווריריות בכל פעם מחדש
איך לחמם פיתה במיקרוגל?
איך לחמם פיתה במיקרוגל?
שיתוף

אתם קצרים בזמן ורוצים להכין ארוחה זריזה. אתם שולפים פיתה מהמקפיא ומחממים במיקרוגל רק כדי לגלות שקיבלתם שוב גוש אבן בלתי אכיל. במדריך הבא נסקור את השיטות המובילות להפשרת וחימום פיתה במיקרוגל שיבטיחו לכם פיתה חמה, טרייה, אוורירית ורכה בדיוק במרקם הרצוי, כאילו הרגע יצאה מהטאבון.

חימום פיתה במיקרוגל מציע מספר יתרונות. היתרון העיקרי כמובן הוא ממד הזמן. זו הדרך המהירה ביותר להחזיר את הפיתה הקפואה מהפריזר לחיים בתוך דקות. בנוסף, חימום במיקרוגל חוסך בלגן לא קטן מאחר ואין צורך לחמם מראש תנור או ללכלך כלים נוספים.

במסגרת התהליך, המיקרוגל מחמם את מולקולות המים בתוך הפיתה ומחזיר את הלחות מבלי להפוך את הפיתה לסמרטוטית או קשה. דרך זו יעילה במיוחד מאחר שפיתה מתאפיינת בצורה דקה ושטוחה, מה שמאפשר לחום להתפזר בצורה אחידה.

כשהוא מבוצע נכון, חימום פיתה במיקרוגל ישמור על המרקם והטעם המקוריים, ממש כמו פיתה טרייה מהתנור.

עוד טעימה: האוכל יוצא קר באמצע? זו השיטה הנכונה לחימום מזון במיקרוגל

איך לחמם פיתה במיקרוגל?

בכדי לחמם פיתה במיקרוגל בצורה הנכונה יש לעקוב אחר כמה צעדים פשוטים ולשים לב לפרטים הקטנים.

הפשרת פיתות וחימום פיתות במיקרוגל
הפשרת פיתות וחימום פיתות במיקרוגל
  1. אם הצטבר על הפיתה קרח, הסירו אותו בעדינות בעזרת מברשת רכה.
  2. הניחו את הפיתה בצלחת בטוחה לשימוש במיקרוגל. אם אתם מפשירים מספר פיתות, ארגנו אותם בשכבה אחת בכדי להבטיח חימום אחיד.
  3. עטפו כל פיתה קלות עם מגבת נייר לחה מעט בכדי לשמור על הלחות של הפיתה במהלך החימום ולהבטיח פיתה רכה ואוורירית לאחר מכן.
  4. הפעילו את המיקרוגל על חום בינוני למשך 20 שניות בכדי להבטיח שהפיתה לא תתייבש ותתקשה.
  5. הפכו את הפיתה והפעילו ל-20 שניות נוספות. לכמויות גדולות יותר ייתכן ותצטרכו להגדיל את הזמנים.
  6. לאחר מכן בדקו את הפיתה. אם היא עדיין לא בחום ובמרקם הרצוי, הפעילו לסבבים של 10 שניות והפכו כל פעם עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.
  7. המתינו דקה בטרם ההגשה בכדי לאפשר לחום להתפזר באחידות ולשפר את המרקם.

עוד טעימה: כן, זה אפשרי – איך להכין חביתה במיקרוגל

שיטות הפשרה וחימום אלטרנטיביות

אמנם שיטת נייר המגבת הלח היא בחירה פופולרית ויעילה לחימום פיתה, אך ישנן מספר טכניקות יעילות אחרות שיכולות לספק תוצאות טובות לא פחות. אם אתם קצרים בזמן למשל ואין לכם נייר מגבת בסביבה, תוכלו פשוט להתיז על הפיתה מעט מים ולחמם בסבבים של 10-20 שניות. ניתן גם לעטוף את הפיתה במגבת מטבח פשוטה, אמנם התוצאה תהיה פחות טובה משימוש בנייר מגבת, אך הרכות עדיין תישמר.

שיטה נוספת היא להרטיב 2 צלחות מתאימות לשימוש במיקרוגל עם מעט מים ולהניח ביניהן את הפיתה. שיטה זו מחקה במעט טוסטר לחיצה ומעניקה הפשרה אחידה ומעט פריכות לפיתה..

ניתן גם לייצר אפקט אידוי ולהניח כוס מים קטנה במיקרוגל לצד הפיתה. כשהמים מתחממים הם יוצרים אדים בתוך המיקרוגל שמסייעים לשמור על הלחות של הפיתה.

דרך אחרת לייצר את אפקט האידוי היא להניח קערה בטוחה לשימוש במיקרו עם מעט מים, להניח מעליה רשת או מסננת מתאימה לשימוש במיקרו ועליה את הפיתה. לאחר מכן יש לכסות הכול עם מכסה מתאים או קערה אחרת.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש בפיתה – מקמח לבן, מלא וכוסמין

טעויות נפוצות

הימנעות מביצוע טעויות נפוצות בעת הפשרת פיתה מהמקפיא וחימום במיקרוגל יכולה לעשות את כל ההבדל בין חוויה אוורירית ומענגת לבין אכזבה קולינרית נוספת. הנה כמה טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן.

הטעום הנפוצה ביותר בהפשרת פיתה במיקרוגל היא חימום יתר של הפיתה לזמן ארוך מדי. חימום יתר עלול לייבש במהירות את הפיתה ולהפוך אותה קשה ולא לעיסה. הקפידו תמיד להתחיל על זמנים קצרים והוסיפו זמן לאט לאט על פי הצורך.

עוד טעימה: איך מנקים מצנם בקלות וביעילות

כדאי גם להקפיד על חימום בחום בינוני. אמנם שימוש בברירת המחדל של חום גבוה נראית כמו משהו שיחסוך זמן, אך לרוב החום יפגע במרקם. בנוסף, חשוב להפקיד על הפיכת הפיתה באמצע החימום בכדי להבטיח חימום אחיד מכל הצדדים ולוודא שלא נשארים אזורים קפואים בפיתה.

לבסוף, הקפידו לכסות את הפיתה בנייר מגבת לח בכדי להבטיח שהלחות תישמר ושהפיתה תצא מהמיקרוגל רכה, חמה ואוורירית.

יש לכם טיפ מנצח להפשרת פיתות או חימום פיתה במיקרוגל שאף אחד לא מכיר? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות למטה.

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת