סנדוויץ' חביתה מטוגן
קרדיט תמונה – Pixabay

טיקטוק: מתכון לסנדוויץ' חביתה מטוגן משגע את הרשת

מתכון מפתיע לסנדוויץ' חביתה מטוגן משגע את רשת טיקטוק בשבועות האחרונים. המתכון פשוט להכנה, עם מרכיבים שאפשר למצוא בכל בית והכי חשוב - טעים להפליא
שיתוף

תוכן עניינים

ארוחת בוקר מהירה, טעימה ומושחתת היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להתחיל את היום. בדרך כלל, בארוחה שכזו יככבו ביצים. מקושקשת, מטוגנת, ביצה קשה או עלומה, כל אחד והביצים המועדפות עליו.

עוד טעימה: איך להכין פלטת חמאה?

מתכון חדש ופשוט במיוחד הכולל ביצים הופך ויראלי במיוחד בשבועות האחרונים עם ספק סנדוויץ' חביתה ספק פרנץ' טוסט קל, מהיר, טעים ומושחת במיוחד. מסוג המתכונים שגורמים לך לתהות איך לא חשבתי על זה קודם.

בלי צורך בכלים מיותרים שייערמו בכיור ובלי לכלוך ובלגן. כל מה שתצטרכו זו מחבת אחת גדולה וכמה מרכיבים פשוטים.

משתמשת ברשת החברתית "טיק טוק", ivycher@ העלתה את הגרסא שלה לסנדוויץ' חביתה בפוסט שצבר עד מהרה עשרות אלפי צפיות, לייקים ותגובות.

"היום אכין את סנדוויץ' החביתה הוויראלי. למתכון הזה אשתמש ב-2 ביצים עם מעט מלח ופלפל.

שפכו את התערובת לתוך המחבת, טבלו 2 פרוסות לחם והפכו אותן. כאשר צד אחד של הלחם טוגן היטב, הפכו אותו לצד השני, הניחו על הלחם גבינה והאם וקפלו הכל יחד לסנדוויץ'."

בתגובות לסרטון היא הוסיפה: "אתם יכולים להוסיף כל דבר אחר שתרצו למילוי, נסו חתיכות עוף או טונה או כל מה שאתם אוהבים."

מתכון: סנדוויץ' חביתה מטוגן

מרכיבים:

2 ביצים
2 פרוסות לחם
פרוסת גבינה
פרוסת האם/נקניק
מלח ופלפל

הוראות הכנה:

  • שיברו 2 ביצים לקערה, הוסיפו מלח ופלפל וערבבו עם מזלג.
  • במחבת על אש נמוכה, מיזגו את הביצים ואז טבלו את 2 פרוסות הלחם ישירות בתערובת.
  • כשהביצים מתחילות להתבשל, הפכו את פרוסות הלחם וודאו שכל הצדדים מכוסים בתערובת הביצה. הניחו אותן זו לצד זו במחבת.
  • כשהביצה מבושלת, הפכו בעזרת מרית את הביצה והלחם כך שהחביתה תהיה הפעם בצד העליון.
  • הוסיפו את פרוסת הגבינה וההאם/נקניק, קפלו את את צדדי החביתה על פרוסות הלחם ואז הפכו פרוסת לחם אחת על פרוסת הלחם השנייה בכדי ליצור סנדוויץ'.
מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס