איך לאחסן ביצים במקרר
קרדיט תמונה – מערכת לזלול
שיתוף

תוכן עניינים

כנראה שלא תמצאו מקרר שאין בו ביצים. המצרך הבסיסי הזה משמש אין ספור בשלנים מסביב לעולם בשלל מנות ותבשילים, אך רבים עדיין לא יודעים מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן ביצים במקרר על מנת לשמור על טריותן על בטיחות מזון לאורך זמן. בפוסט הבא נבדוק איך לשמור ביצים במקרר בדרך הנכונה בכדי להאריך את חיי המדף, נציע טיפים מקצועיים לאחסון ביצים טריות ונפריך כמה מיתוסים נפוצים.

מבנה הביצה והרכבה

המבנה הייחודי של הביצה הוא המפתח להבנה צרכי האחסון שלה. ביצה בנויה מקליפה, ממברנות, חלבון וחלמון כשכל חלק משחק תפקיד מכריע בשימור איכותה לאורך זמן. הקליפה חדירה למחצה ומאפשרת לאוויר ולחות להיכנס אל תוך הביצה, בעוד הממברנות מספקות חיץ נוסף בפני הסתננות בקטריות. החלבון מכיל מים וחלבונים שמוסיפים שכבת הגנה לחלמון, הליבה עתירת הרכבים המזינים של הביצה.

למה חשוב לשמור ביצים במקרר?

שמירה על ביצים בטמפרטורה נכונה היא הכרחית. מועצת הביצים האמריקאית ממליצה על קירור ביצים בכדי לשמור על איכותן ולהפחית את הסיכון לזיהום בקטריות כמו סלמונלה, שמתרבות מהר יותר באחסון ביצים בטמפרטורת החדר לזמן ארוך. הקירור מאט את התרבות הבקטריות ומשמר את תכונות הביצים הטבעיות.

משרד החקלאות של ארצות הברית ממליץ לשמור ביצים ב-4 מעלות ומטה אך בכדי להאריך את טריות הביצים, חשוב גם לשמור על עקביות של הטמפרטורה. שינויים תכופים בטמפרטורת הביצים מובילה להתעבות ולהתרבות בקטריות מהירה יותר. ביצים זקוקות גם לרמת לחות מסוימת בכדי למנוע מהן להתייבש ורוב המקררים המודרניים מצוידים ביכולת לשמור על לחות קבועה ומספקת.

עוד טעימה: כמה זמן אפשר לשמור ביצים קשות במקרר

איך לאחסן ביצים במקרר?

המיקום הטוב ביותר לאחסון ביצים במקרר הוא במדף האמצעי או התחתון מאחר ובאזורים אלו הטמפרטורה יציבה לאורך זמן. הימנעו מאחסון ביצים בדלת המקרר שם מתרחשים שינויי טמפרטורה תכופים עקב פתיחת המקרר במהלך היום.

מומלץ לשמור את הביצים באריזת הקרטון המקורית בה היא הגיעה. הקרטון מגן על הביצים מספיגת ריחות חזקים וטעמים ממזונות אחרים במקרר. בנוסף, העיצוב של הקרטון מונע מהביצים לזוז במקרר ולהיסדק. אחסון בקרטון מאפשר גם לעקוב אחר תאריך התפוגה של הביצים בצורה קלה יותר.

בכדי להימנע מזיהומים והעברת בקטריות, הקפידו לאחסן את הביצים הרחק מבשר, עוף ודגים טריים. מומלץ גם להרחיק את הביצים ממזונות עם ריחות חזקים כמו דגים או בצל, בכדי למנוע ספיגת ריחות.

איך לבדוק אם ביצה טרייה

לא בטוחים אם הביצים מהמקרר עדיין טריות? תוכלו להשתמש במבחן המים. מלאו קערה במספיק מים בכדי לכסות את הביצה לחלוטין. ביצים טריות ישקעו וישכבו שטוחות על הצד בתחתית הקערה. אם הביצה שוקעת אך עומדת בתחתית, היא עדיין בטוחה לאכילה אך מומלץ לעשות זאת בקרוב. אם לעומת זאת הביצה צפה, מומלץ להיפטר ממנה. עם הזמן כמות האוויר בביצה גדלה והלחות שבה בורחת דרך הקליפה, מה שגורם לביצה לצוף במים.

ישנן מספר בדיקות נוספות שאפשר לבצע בכדי לוודא את טריות הביצה. תוכלו למשל לשקשק בעדינות את הביצה. אם היא אתם שומעים או מרגישים את תוכנה זז מצד לצד, הביצה כנראה ישנה יותר, זאת מאחר שהחלבונים בביצה מתכווצים עם הזמן ומאפשרים יותר תנועה. ניתן גם להחזיק את הביצה מול אור בהיר בכדי לבחון את כיס האוויר שבה, כיס אוויר קטן יותר מצביע על ביצה טרייה יותר.

איך אתם מאחסנים ביצים טריות בבית? יש לכם שיטה מנצחת שמאריכה את חיי המדף של הביצים ושומרת על טריותן? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות למטה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס