חדש בארה"ב: דוריטוס קטשופ וחרדל
קרדיט תמונה – יח"צ דוריטוס

אוהבים נקניקיות? דוריטוס קטשופ וחרדל מגיע למדפים

מותג הצ'יפס הפופולרי דוריטוס משיק בארצות הברית טעמים חדשים שישתלבו היטב בלחמנייה שלכם - דוריטוס קטשופ ודוריטוס חרדל חריף
שיתוף

תוכן עניינים

אחרי שצ'יפס טורטיה כבר הפך לתוספת לגיטימית בארוחות ביתיות ובמסעדות, בעיקר מקסיקניות, מותג הצ'יפס הפופולרי דוריטוס מנסה גם להפוך את מוצריו לתוספת הולמת יותר מהרגיל להמבורגרים ונקניקיות עם השקת דוריטוס קטשופ ודוריטוס חרדל חריף.

אמנם מותגי צ'יפס אחרים כבר השיקו בעבר גרסאות בטעם קטשופ ודוריטוס עצמה אף משווקת מאז שנת 2018 את חטיף הצ'יפס שלה בטעם קטשופ בקנדה בהצלחה רבה, אך זו תהיה הפעם הראשונה בה דוריטוס קטשופ ישווק גם בארצות הברית.

"כדאי שנתחיל לראות נקניקיות עם דוריטוס קטשופ וחרדל עכשיו"

בנוסף לדוריטוס קטשופ, יושק טעם נוסף חדש לחלוטין בפעם הראשונה, דוריטוס חרדל שמבוסס לדברי החברה על חרדל חריף סיני מסורתי וכל מה שנשאר לזוללים הרעבים זה להוסיף צ'יפס ללחמניית ההמבורגר או הנקניקייה וליהנות משילוב הטעמים הקלאסי.

בחשבון האינסטגרם של דוריטוס אף הגדילו לעשות והכריזו כי "כדאי שנתחיל לראות נקניקיות עם דוריטוס עליהם עכשיו כשהוצאנו את הטעמים החדשים לשוק".

חדש בארה"ב: דוריטוס קטשופ וחרדל
חדש בארה"ב: דוריטוס קטשופ וחרדל | צילום: יח"צ דוריטוס

הטעמים החדשים יימכרו במהדורה מיוחדת לזמן מוגבל אך ורק דרך אתר האינטרנט של חברת פריטו-ליי, יצרנית דוריטוס במחיר של כ-$5.5 לשקית של 250 גרם ולתושבי ארצות הברית בלבד.

דוריטוס ידועה במבחר הטעמים החדשים שהיא משיקה מעת לעת, חלקם סטנדרטיים וחלקם על גבול הביזארי, בין הטעמים ניתן למנות את דוריטוס תמרינד שהושק רק בחודש שעבר והפך ללהיט מיידי, דוריטוס צ'יזבורגר ואפילו דוריטוס בטעם שרימפס ומיונז שמוצע למכירה בעיקר ביפן. בסך הכל לאורך השנים הושקו יותר מ-100 טעמי דוריטוס שונים ברחבי העולם.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס