שומרים על המשקל? חדש ברשת BBB – לחמנייה מופחתת פחמימות

אחרי מוזס, גם רשת ההמבורגרים BBB משיקה לחמנייה חדשה עם 80% פחות פחמימות כתחליף ללחמנייה הרגילה והמשמינה יותר.
לחמניית eatsane של BBB
לחמניית eatsane של BBB | צילום - נתנאל יחזקאל
שיתוף

טרנד קולינרי בתחום מאומץ על ידי רשת מסעדות ההמבורגרים BBB שמביאה בשורה לקהל הזללנים שמעוניינים להפחית בפחמימות. הלחמנייה החדשה היא פרי פיתוח חברת הפוד-טק הישראלית eatsane, והיא תוצע לאורחי רשת BBB כתחליף ללחמניית ההמבורגר הרגילה וכפתרון בתזונה מופחתת פחמימות, בעלות נוספת של 5 שקלים.

מרשת BBB נמסר שהלחמנייה של eatsane, מכילה כ-80% פחות פחמימות ביחס ללחמניית המבורגר רגילה (מכילה רק כ-7 גרם פחמימות ללחמנייה לעומת כ-40 גרם בלחמנייה רגילה) והיא עשירה בחלבון ובסיבים תזונתיים ומתאימה לתזונה דלת פחמימות.

לחמניית eatsane של BBB | צלם - נתנאל יחזקאל
לחמניית eatsane של BBB | צלם – נתנאל יחזקאל

מנכ"לית קבוצת BBB, אהובה תורג'מן מסרה "חדשנות מוצרית, הובלת טרנדים, מיקסום החוויה ומענה מלא ומותאם לקהלי יעד מגוונים באוכלוסיה הישראלית הם ערכים המובילים את פעילותנו לאורך כל השנים. שיתוף פעולה כזה, יעניק מענה ללקוחות שעד היום נמנעו מאכילת המבורגר בלחמניה. כמו כן, זו היא רק אחת מההבטחות הקולינריות החדשניות שלנו, ומהלכים רחבים נוספים צפויים כבר בחודשים הקרובים."

לחמניית eatsane של BBB | צלם - נתנאל יחזקאל
לחמניית eatsane של BBB | צלם – נתנאל יחזקאל

רן הירש, מייסד שותף ויו"ר eatsane: "החברה עובדת בשנים האחרונות בכדי לייצר מהפכה בהרגלי התזונה, באמצעות מוצרים מופחתי פחמימות, עבור כל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו. אחת המטרות שלנו היא לספק פתרון גם מחוץ לבית לכל אלו המיישמים תזונה מופחתת פחמימות".

לחמניית eatsane של BBB | צלם - נתנאל יחזקאל
לחמניית eatsane של BBB | צלם – נתנאל יחזקאל

על שיתוף הפעולה סיכם הירש "מצאנו בקבוצת BBB שותפים מצוינים להובלת המהפכה בישראל, היודעים להביא ללקוחות את מיטב החדשנות יחד עם חווית המבורגר מעולה".

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת