איך מוציאים את הסוף של הקטשופ מהבקבוק
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

עד הטיפה האחרונה: איך מוציאים את הסוף של הקטשופ מהבקבוק?

נאבקים לחלץ את הטיפות האחרונות מבקבוק הקטשופ? כל השיטות שיעזרו לכם להוציא את הסוף של הקטשופ בצורה חלקה היישר אל הצלחת
שיתוף

תוכן עניינים

כולנו היינו שם – מנערים ומשקשקים את בקבוק הקטשופ שהתרוקן כמעט לגמרי בניסיון נואש לשחרר עוד טיפות אחרונות ש הרוטב האדום הנחשק אל הצלחת. עם זאת, למרות התושייה המרשימה שרבים מאתנו מפגינים, יש לשאריות קטשופ נטייה להיאחז בבקבוק, בלי שום כוונה נראית לעין להיפרד בקרוב.

הפוסט הבא מוקדש לכל חובבי הקטשופ שמאמינים בכל ליבם שחבל על כל טיפה של קטשופ שנשארת מאחור. נבדוק מה בדיוק גורם לקטשופ להידבק לבקבוק ונגלה את כל הסודות לחילוץ שאריות קטשופ בקלות ובמהירות, מהשיטות המסורתיות שעובדות בכל פעם ועד לטיפים ויראליים עדכניים ויצירתיים.

עוד טעימה: כן. יש גלידה בטעם קטשופ ומיונז של היינץ

המדע מאחורי קטשופ שנתקע

המאבק בשאריות הקטשופ בקבוק הוא מאבק נגד הפיזיקה. קטשופ הוא נוזל ש"אינו ניוטוני", כלומר שהצמיגות שלו אינה קבועה. בפועל זה אומר שהקטשופ מתנהג יותר כמו מוצק בזמן מנוחה והופך לנוזלי יותר כמופעל עליו כוח. תכונה זו נובעת מאופיו התיקוטרופי, בו ניעור או הקשה על הבקבוק מפרקים את המבנה הפנימי של הקטשופ, מפחיתים את הצמיגות שלו ומקלים על חילוצו.

הרכיבים העיקריים בקטשופ – רכז עגבניות, חומץ, סוכר ותבלינים – תורמים למרקם הסמיך המוכר. בעגבניות יש גם פקטין, חומר מעבה טבעי שנמצא בפירות רבים. הפקטין, בשילוב עם הסוכרים והחומץ, יוצרים מארג סבוך שלוכד את המרכיבים הנוזליים ותורם למרקם דמוי הג'ל של הקטשופ בזמן מנוחה.

אמנם המדע מאחורי הקטשופ מכיל כמה מילים גדולות, אך בכדי לחלץ את טיפות הקטשופ האחרונות מהבקבוק, כדאי לדעת עם מה אנחנו מתמודדים. עם ההבנה הזו ניתן לבחור את השיטה המתאימה להוציא קטשופ מהבקבוק, אם בדרכים המסורתיות או אלו היצירתיות.

איך לרוקן בקבוק קטשופ

שיטות מסורתיות

לשקשק, לשקשק

השיטה האינטואיטיבית ביותר היא פשוט לנער את בקבוק הקטשופ. עם זאת, בכדי להגיע לתוצאה הרצויה, ניעור נמרץ לא יספיק. הסוד נמצא בשקשוק הנכון.

אחזו את הבקבוק היטב בצווארו ותנו לו ניעור חזק ומהיר כלפי מטה. התנועה הספציפית תעזור להניע את הקטשופ לכיוון הפקק, תוך ניצול כוח המשיכה לטובתכם. זכרו, לא מדובר במספר השקשוקים, אלא באיכות של כל שקשוק ושקשוק.

  1. וודאו שהפקק מוברג היטב וסגור בכדי להימנע מתאונות מצערות בזמן הניעור.
  2. אחזו את הבקבוק בחלק הצר כלפי מטה בכדי לשפר את היציבות בידיים.
  3. נערו חזק את הבקבוק כמה פעמים כלפי מטה בכדי לקרב את הקטשופ אל עבר הפקק.
  4. עצרו לבדוק אם השקשוק עבד וחזרו על הפעולה על פי הצורך.
איך לרוקן בקבוק קטשופ בקלות
איך לרוקן בקבוק קטשופ בקלות

טוק, טוק

יש, כך מתברר, נקודת זהב על כל בקבוק קטשופ. בבקבוק הקטשופ הקלאסי של היינץ למשל, הנקודה הזו נמצאת בסימן המספר '57' על הזכוכית, סמוך לצוואר הבקבוק. נקישה על נקודה זו בזמן שהבקבוק מוטה בזווית כלפי מטה תעזור לשחרר את הקטשופ מהצדדים ותקל על זרימתו. למה דווקא נקודה זו? מאחר ומדובר באזור הצר ביותר של הבקבוק, מה שיוצר את המיקום האופטימלי עבור הקטשופ לנוע.

  1. אחזו בבקבוק ביד אחת ומצאו את הנקודה הצרה ביותר או את סימן ה-57 על בקבוק הזכוכית של היינץ.
  2. הטו את הבקבוק בזווית כלפי מטה ונקשו על הנקודה עם היד השנייה.
  3. בדקו לאחר כל נקישה אם הקטשופ החל לנוע והמשיכו על פי הצורך.

 

עוד טעימה: חייבים לסחוט כל טיפה? על סוחט שקיות קטשופ כבר שמעתם?

כוח המשיכה

עוד שיטה פשוטה אך יעילה, במידה וצורת הבקבוק מאפשרת זאת, היא פשוט לזכור ולאחסן את הקטשופ הפוך במקרר. הפעולה הפשוטה תגרום לכוח המשיכה לעשות את העבודה ולמשוך את הקטשופ כלפי מטה עם הזמן אל עבר הפקק.

כשאתם מוציאים את הבקבוק מהמקרר, סובבו אותו ביד אחת כלפי מטה בתנועת מערבולת בכדי לשחרר את הזרם. שיטה זו יעילה במיוחד לבקבוקי פלסטיק לחיצים, ותבטיח שתקבלו כמות יפה של קטשופ בלחיצה הבאה.

עוד טעימה: היינץ מציגה – ליין בגדים עם כתמי קטשופ אמיתיים

שיטות למתקדמים

פינוק באמבטיה

חימום עדין של בקבוק הקטשופ יכול להפחית את הצמיגיות של השאריות ולגרום להן לזרום בקלות יתר. הניחו את הבקבוק בקערה עם מים חמימים (לא חמים) ל-2 דקות. החימום העדין יעזור לשחרר את הקטשופ שנדבק מבלי לבשל אותו.

שמים קשים

נסו להכניס קש שתייה ארוך אל תוך הבקבוק עד לתחתית והוציאו אותו בכדי ליצור נתיב אוויר שיעזור לשבור את הוואקום ולאפשר לקטשופ לזרום החוצה יותר בקלות. שיטה זו יעילה במיוחד עם בקבוקי זכוכית כששיטת השקשוק לא עוזרת.

כוח צנטריפוגלי

השיטה הזו מצריכה מרחב וזהירות יתר. היא מערבת אחיזה של הבקבוק בצווארו וסיבובו בתנועה מעגלית בדומה להנפת לאסו. הכוח שמיוצר בתנועה זו מסייע לקטשופ לנוע מצוואר הבקבוק לכיוון הפקק. שוב נזהיר, הקפידו על האחיזה של הבקבוק בכדי להימנע מטעויות ותאונות.

יש לכם שיטה מנצחת משלכם לשחרור קטשופ מהבקבוק שמסייעת לכם להוציא הכול עד הטיפה האחרונה? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס