סוחט שקיות קטשופ היינץ
קרדיט תמונה – יח"צ

חדש מהיינץ: סוחט שקיות קטשופ למיצוי כל טיפה

גם אתם מסתבכים עם שקיות קטשופ במסעדות מזון מהיר? אוהבים למצות כל טיפה? היינץ מציעה פתרון חדש ומשנה חיים - גאדג'ט סוחט שקיות קטשופ נייד
שיתוף

תוכן עניינים

כולנו מכירים את שקיות הקטשופ הקטנות המוגשות במסעדות מזון מהיר. תמיד נקבל מעט מדי שקיות, נסתבך בפתיחה שלהן ולא נהיה מרוצים מהכמות.

חברת היינץ מנסה לסייע עם מוצר חדש שמבטיח לסחוט כל טיפת קטשופ מהשקית ואף מגדירה אותו כחידוש הכי גדול בתחום הרטבים מאז השקית עצמה.

סוחט שקיות קטשופ היינץ – עד הטיפה האחרונה

מוקדם יותר החודש הכריזה יצרנית הקטשופ הגדולה בעולם, היינץ, על רולר הקטשופ – גאדג'ט בצורת בקבוק קטשופ שמאפשר למשתמש לסחוט כל טיפת קטשופ מהשקית עצמה.

סוחט שקיות קטשופ
סוחט שקיות קטשופ (קרדיט: היינץ)

הרולר באתר היינץ במחיר של 5.70 דולר, הוא קטן ונכנס בכל כיס או ניתן להוספה לכל מחזיק מפתחות וכולל גם קאטר לפתיחה של פינת השקית בנוחות במקום להשתמש שוב בשיניים או להיאבק בפתיחת השקים עם הידיים. הרכישה לצערנו, אפשרית כרגע רק באתר היינץ לתושבי ארצות הברית בלבד.

עוד טעימה: איך להוציא את הסוף של הקטשופ מהבקבוק? – השיטות נחשפות.

ההכרזה על המוצר החדש נראית אולי כמו גימיק משעשע בלבד, אך מסתבר שהיא נובעת ממצוקה אמיתית. בתחילת השנה נתקלו רשתות המזון במחסור בשקיות קטשופ, זאת לאחר שכמות משלוחי האוכל זינקה בעקבות מגפת הקורונה. היינץ הגבירה את ייצור השקיות ב-25 אחוז ליותר מ-12 מיליארד שקיות קטשופ ועדיין לא הצליחה להדביק את הקצב.

בכדי להשתמש בסוחט הקטשופ כל מה שצריך לעשות זה להכניס את הקצה הסגור של שקית הקטשופ בצד אחד ולמשוך אותה לצד השני, מה שיגרום לתכולת השקית לצאת מהקצה הפתוח.

מנהלת המוצר של היינץ, אשלי גיבסון כתבה בהודעה לתקשורת: "לסחוט כל טיפת קשטופ מהשקית זו לא משימה קלה, תכננו את רולר שקיות הקטשופ בכדי לתת למעריצים אפשרות חדשה לגמרי לשמור על כל טיפת קטשופ אפשרית. שקיות הקטשופ שלנו מביאות את הקסם לשעת הארוחה לא משנה היכן אתם.

העלייה החדה בשימוש בשקיות הרטבים הקטנות עוררה דאגה לגבי ההשלכות השליליות על הסביבה. קייט אוניל, פרופסור במחלקה למדע הסביבה באוניברסיטת קליפורניה הסבירה כי כמעט ולא ניתן למחזר את שקיות הקטשופ הקטנות.

"השקיות מוסיפות נפח עצום של שימוש חד פעמי בפלסטיק שאנחנו רואים בכללי", הסבירה.

כבר ב-2018 היינץ הצהירה שתייצר רק אריזות שניתנות למחזור ושימוש חוזר עד שנת 2025. עד שזה יקרה, מקווים בהיינץ שהגאדג'ט החדש יעזור לחסוך בשקיות קטשופ, לו רק במעט.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס