יאסו! טברנה יוונית במרינה הרצליה
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

כחלק מאירועי הקיץ המוגזם של הרצליה, תהפוך מרינה הרצליה לטברנה יוונית למשך יומיים עם חגיגה של קולינריה ומוזיקה חיה יוונית.

האירוע יתקיים בימים רביעי וחמישי (6-7.7.22) בין השעות 18:00-23:00 ברחבת מרינה הרצליה. בערב הראשון תופיע להקת היווניה ובערב השני יופיעו דיוניסיס ולהקתו.עם מיטב הלהיטים של המוזיקה היוונית.

עוד טעימה: מסעדת זוס החיפאית משיקה תפריט קיץ חדש
ומסעדת מזה מביאה את יוון השמחה אל נהריה.

טברנה יוונית יאסו במרינה הרצליה – מה בתפריט?

במקום יוצבו דוכני אוכל יווני עם מנות קלאסיות כמו סופלקי קבב יווני, גירוס יווני אותנטי, דגים מטוגנים, ציזיקי, ספנקופיתה, עלי גפן ועוד. בנוסף תוכלו לטעום משקאות אלכוהוליים וקוקטיילים בדוכן על טהרת האוזו.

בהמשך יולי צפוי להתקיים במרינה הרצליה גם פסטיבל אוכל חדש בשם Good Food עם מבחר מנות מהמסעדות הידועות בישראל.

מלבד כל אלה, תוכלו לבקר באחת ממגוון המסעדות במרינה כמו נאמוס היוונית, מסעדת הבשרים לחם בשר או בני הדייג.

יאסו – טברנה יוונית במרינה הרצליה | רביעי וחמישי, 6-7.7.22 | 18:00-23:00 | הכניסה חופשית

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס