כל כמה זמן צריך לכבס מגבות מטבח?
קרדיט תמונה – Pixabay

הופתענו: כל כמה זמן צריך לכבס מגבות מטבח?

מחקרים מצאו כי המגבות שלנו צוברות בקטריות וזיהומים מהר יותר מכל דבר אחר במטבח. אז כל כמה זמן באמת צריך לכבס מגבות מטבח?
שיתוף

תוכן עניינים

אנחנו משתמשים במגבות מטבח מדי יום וכמה פעמים ביום לאין ספור מטרות שונות ומגוונות. מניגוב הידיים לאחר ארוחה או לאחר שטיפת הכלים, ייבוש של השיש, הארונות או כלי המטבח וניגוב כתמי מזון ומשקאות בכל פינה. לאור זאת, יש חשיבות רבה בשמירה על ניקיון המגבות עצמן וכביסה בתדירות ראויה.

מחקרים רבים לאורך השנים הראו שמגבות המטבח שלנו מהוות נקודת חולשה מהותית בכל מה שנוגע להתפתחות מהירה של בקטריות. השימוש התכוף בשילוב הבד שנוטה להירטב לעיתים קרובות יוצר סביבה לחה בה יכולות הבקטריות לשגשג בקלות.

אמנם קל לשכוח לגמרי לכבס את מגבות המטבח ופעמים רבות קשה לשים לב לכך שהמגבות מלוכלכות, לפחות עד שהן מתחילות להריח, אך שימוש תכוף במגבות שלא עברו ניקיון ראוי עלול לגרום למעבר בקטריות אל המזון והגוף ולבסוף גם להרעלת מזון ולמחלות של מערכת העיכול.

בסקר שנערך בארצות הברית בין 2000 משתתפים נמצא כי רק 10% אחוז מכבסים את מגבות המטבח יותר מפעם בשבוע. במחקר אחר שבדק 100 מגבות מטבח נמצא כי ב-50% מהן התפתחו בקטריות בכמות גבוהה.

עוד טעימה: איך לנקות קופסאות פלסטיק בקלות ובמהירות

כל כמה זמן צריך לכבס מגבות מטבח?

יש לשטוף מגבות מטבח מדי 3-5 ימים, בהתאם לסוג ורמת השימוש. אם אתם משתמשים במגבת בכדי לנקות כתמי אוכל ושתייה ממשטחים שונים, כנראה שכדאי לכבס אותה בתדירות גבוהה יותר מאשר מגבת בה אתם עושים שימוש לניגוב הידיים בלבד לאחר שטיפת כלים מהירה.

מגבות בהן נעשה שימוש רצני יותר לניקוי כתמים רצוי לכבס מדי יום. במקרה של שימוש במגבת לניגוב כתמי בשר או דגים, שעלולים להפיץ בקטריות בקלות, יש לכבס את המגבת מיד.

בין שימוש לשימוש במגבות המטבח מומלץ לתלות אותן באזור מאוורר, מוצל ויבש מבלי שייגעו בכלי מטבח אחרים בכדי למנוע מעבר בקטריות פוטנציאלי.

לא מפספסים אף טיפ – מתעדכנים עכשיו באינסטגרם של לזלול

איך לכבס מגבות מטבח?

מומלץ לכבס מגבות מטבח במים חמים בכדי לוודא השמדה של כל בקטריה שהספיקה להתפתח עליהן. חשוב לייבש את המגבות היטב באוויר הפתוח או במייבש הכביסה לפני שימוש נוסף.

מגבות בהן נעשה שימוש קל יחסית, כמו ניגוב ידיים רטובות ונקיות, ניתן גם לכבס במים קרים בכדי לחסוך באנרגיה. אם המגבות ממשיכות להפיץ ריח לא נעים גם לאחר כביסה מלאה וייבוש, ככל הנראה הגיע הזמן להחליף אותן ולרכוש מגבות מטבח חדשות.

עקבו אחר האינסטגרם של לזלול לעוד טיפים ומדריכים בלעדיים

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס