מדריך: איך לנקות את המטבח ביעילות בכל פעם

כל הסודות והטיפים הקטנים שיעזרו לכם להבין איך לנקות את המטבח ביעילות. טיפים לניקיון המקרר, הכיריים, התנור והרצפה במטבח שלכם.
איך לנקות את המטבח ביעילות
איך לנקות את המטבח ביעילות | צילום: Pixabay
שיתוף

המקומות המלוכלכים ביותר מטבח הם בדרך כלל אלו שחומקים מתשומת הלב שלנו בסבב הניקיונות הרגיל. מטבחים מתלכלכים בגלל השימוש התכוף בהם בבית, כשאנחנו מבשלים אנחנו משאירים מאחורינו פירורים וחתיכות מזון שמושכות בקטריות, עובש ומזיקים שונים, לכן ההשקעה בניקיון המטבח חשובה במיוחד.

אז איך באמת צריך לנקות את המטבח? אתם אולי חושבים שהמטבח שלכם נקי יחסית, אך המצב האמיתי כנראה הרבה יותר קודר.

איך לנקות את המטבח ביעילות

איך לנקות את המקרר

כשניגשים לנקות את המטבח, רבים נוטים להעלים עין ממצבו של המקרר. באיזו תדירות אתם באמת מוציאים את כל מה שיש אצלכם במקרר ומנקים אותו? מקרר יכול להפוך למבולגן די בקלות ויש נקודות מסוימות במקרר שנוטות להיות המבולגנות ביותר.

המדפים והמגרות עצמן בדרך כלל זוכות לפחות תשומת לב כשזה נוגע לניקיון המקרר, מה שיכול להוביל להצטברות של עובש והתפשטות שלו במקרר עצמו.

הקפידו לנקות כתמי מזון שנשפכו במקרר בזמן אמת. מלבד זאת מומלץ לערוך למקרר ניקיון יסודי יותר אחת לחודש.

הוציאו את כל מה שמאוחסן במקרר, הוציאו גם את המדפים והמגרות ונקו אותם היטב בעזרת סבון כלים, ניתן לנקות גם את הפנים המקרר בעזרת מים וסבון כלים.

הקפידו גם לזרוק מזון שפג תוקפו בטרם תסיימו את הניקיון. בנוסף מומלץ מדי תקופה לנקות מאחורי המקרר שם מצטברים גושי אבק ומזיקים.

איך לנקות את המקרר
תמונה: Pixabay

איך לנקות את הכיריים

אם אתם נוטים להימנע מניקיון יסודי של הכיריים, הגיע הזמן לשנות כיוון. מאחר שרוב האוכל מבושל על הכיריים, אנחנו משאירים מאחור כתמי שמן, נוזלים שונים ופירורים.

השומן גם הופך לדביק ומושך אליו הכל מאבק ועד שיערות של חיות הבית שלכם, לכן חשיבות הניקיון של הכיריים היא קריטית.

לניקוי יסודי של הכיריים יש להשתמש במסיר שומנים איכותי. יש לעבור היטב על כל חלקי הכיריים.

הקפידו לסלק פירורים וכתמים ונגבו גם את הכפתורים השונים שנוטים לתפוס לכלוך רב במהלך השימוש בכיריים. מומלץ תמיד לנקות As you go, כלומר מיד לאחר סיום הבישול או הארוחה.

איך לנקות את הכיור

ברשימת המקומות הכי מלוכלכים במטבח, הכיור תופס בלי ספק מקום של כבוד בצמרת. אזור הכיור מתלכלך באופן קבוע בגלל הכלים הנערמים עם שאריות המזון.

גם לאחר שאנחנו שוטפים את הכלים, חשוב לזכור לנקות את הכיור עצמו. כיור מלוכלך יכול להיות מצע למזיקים רבים כמו זבובי פירות וכמו כן בקטריות ווירוסים.

הקפידו לנקות את הכיור עם חומר ניקוי בעל חומר פעיל שיסלק את הבקטריות כראוי.

זכרו לנקות גם את הברזים והידיות מעל הכיור ושיפכו תערובת של סודה לשתייה וחומץ לצינור הביוב של הכיור כדי לנקות גם אותו ממזהמים שונים בצורה יסודית.

איך לנקות את התנור או המיקרוגל?

אנחנו נוטים להשתמש במיקרוגל, בתנור או בטוסטר אובן באופן יומיומי בכדי לבשל, לאפות או רק לחמם את האוכל שלנו.

בעקבות כך הלכלוך יצטבר בהם בכמויות גדולות לאורך זמן אם לא נקפיד על שגרת ניקיון יסודי שלהם כשאנחנו ניגשים לנקות את המטבח.

ניקוי תנור עלול להיות משימה ארוכה יותר. מומלץ להשתמש בחומר ניקוי ייעודי לתנורים ועדיף לעשות זאת למשך לילה שלם.

פזרו את החומר בתוך התנור והניחו לו לפעול במשך 10 עד 12 שעות ולאחר מכן נגבו היטב את החומר ושאריות הלכלוך.

בנוגע למיקרוגל, מומלץ לנקות אותו בתדירות גבוהה יותר בעזרת ספוג עם מים חמים וסבון.

הקפידו גם לשטוף את צלחת המיקרוגל ולייבש אותה בטרם תחזירו למיקרוגל עצמו. השאירו את דלת המיקרוגל פתוחה לאחר הניקיון בכדי לאפשר לריחות להתנדף.

איך לנקות את רצפת המטבח?

רצפת המטבח נוטה להתלכלך ולהפוך דביקה במהירות בין הבישולים השונים. מנתזים מאזור הכיריים ועד פירורים הנופלים מהשיש בעת הכנת המזון.

השלב האחרון לאחר שסיימנו לנקות את המטבח הוא ניקיון של רצפת המטבח עצמה.

לא צריך חומרי ניקוי יוקרתיים לניקיון רצפת המטבח. מטאטא ומגב יעשו את העבודה במקרה הזה. הקפידו לטאטא את רצפת המטבח מדי יום כדי למנוע ממנה להפוך דביקה ולצבור לכלוך ולשמור על המטבח במראה נקי יחסית.

נקו כתמי מזון ברגע שהם קורים ומנעו בכך הצטברות לכלוך נוספת. שימו לב לאזור הרצפה הסמוך לפח שלכם, זהו אזור בו נוטים להצטבר מזיקים שונים לעתים קרובות.

בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.