לזלול - מגזין אוכל ישראלי

ניסינו וזה עובד: איך לנקות ולהבריק את דלת תנור האפייה

דלת תנור האפייה נוטה לצבור שומן ולכלוך עקשן שקשה להסיר בדרכים הרגילות. כך תנקו ותבריקו את דלת התנור בקלות ובמהירות בכל פעם
איך לנקות דלת תנור אפייה
איך לנקות דלת תנור אפייה | תמונה: מערכת לזלול
שיתוף

מבין כל חלקי תנור האפייה הביתי שלכם, דלת התנור היא כנראה הקשה ביותר לניקוי. כתמי השומן נוטים להצטבר בעומק הזכוכית לאורך זמן ומשימת הסרתן נראית לעיתים כמעט בלתי אפשרית, מה שמונע פעמים רבות את היכולת להציץ לתוך התנור דרך הדלת בזמן האפייה.

אספנו את כל הדרכים והשיטות לנקות את דלת התנור בקלות וביעילות ללא מאמץ שיעזרו לכם לשמור על דלת תנור האפייה מבריקה כמו חדשה בכל פעם.

עוד טעימה: איך לנקות רשתות תנור ללא מאמץ, איך לנקות תבניות אפייה לתנור וגם איך לנקות את התנור כולו לקראת פסח

איך לנקות את דלת התנור

בכדי לנקות את דלת תנור האפייה שלכם מבפנים ומבחוץ יש צורך בכמה אביזרים וחומרי גלם שאפשר למצוא בכל מטבח.

1. נקו את דלת התנור מבחוץ בעזרת חומר ניקוי לחלונות וזכוכיות. רססו בנדיבות על דלת התנור בצידה החיצוני ונגבו בעזרת מטלית מיקרופייבר. ייבשו לחלוטין בעזרת מטלית נוספת.

2. לניקוי דלת התנור מצידה הפנימי מכתמים קלים יחסית הכינו תערובת של מים וסבון כלים והשרו בה מטלית מיקרופייבר יבשה. נגבו את הדלת עם המטלית הספוגה וייבשו היטב עם מטלית נוספת. ניתן גם להשתמש בספוגית הקסם לניקוי כתמים קשים יותר.

3. לכתמים עקשנים יותר הכינו משחה מאבקת סודה לשתייה ומים חמימים ומרחו על הזכוכית והדלת מצידה הפנימי. המתינו מספר דקות ונגבו עם מטלית יבשה. ייבשו עם מטלית יבשה נוספת. אם נותר לכלוך שלא רוצה להשתחרר, ניתן להשתמש במרית ולגרד בעדינות את השאריות.

4. שיטה נוספת יעילה להסרת כתמים עקשניים מדלת התנור היא בעזרת יצירת תערובת מכמויות שוות של חומץ לבן, אבקת סודה לשתייה וסבון כלים. מרחו את המשחה שנוצרה על דלת התנור ותנו לה לפעול למשך כשעה. שפשפו את דלת התנור עם מברשת רכה, נגבו עם מטלית לחה וייבשו היטב עם מטלית מיקרופייבר יבשה.

5. הכתמים על דלת התנור עדיין מתעקשים שלא לרדת? נסו לנקות את הדלת ואת הזכוכיות מבפנים ומבחוץ בעזרת טבליות מדיח כלים. הקפידו לעטות כפפות בטרם יישום השיטה בכדי למנוע פגיעה בעור הידיים מכימיקלים.

פשוט טבלו את הטבלייה במעט מים חמימים ושפשפו עם לחץ כשהטבלייה מוצמדת לפנים כף היד בתנועות סיבוביות על הכתמים עצמם. לבסוף נגבו את הדלת עם מטלית לחה וייבשו היטב עם מגבות נייר או מטלית מיקרופייבר יבשה

עוד טעימה: סיימתם עם הארוחה? איך להעביר צרבת במהירות ובקלות

בכל דרך שתבחרו לנקות, הקפידו תמיד לא להשתמש ביותר מדי מים בכדי למנוע פגיעה ברכיבים האלקטרונים. הימנעו משימוש בחומרי ניקוי אגרסיביים עם יותר מדי כימיקלים בכדי למנוע פגיעה בציפויים ובחלקי התנור השונים ופגיעה בבריאות כתוצאה מהחומרים הרעילים שעלולים להישאר על הדלת לאחר הניקיון.

לבסוף, הקפידו לנקות את דלת התנור בשגרה לאחר כל שימוש. ככל שתחכו יותר זמן לנקות כתמים והצטברות שומנים, כך יהיה יותר קשה להסיר אותם לאחר מכן.

Picture of צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
11 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

איך להעלים ריחות רעים מהמיקרוגל

5 שיטות טבעיות להעלמת ריח רע מהמיקרוגל

מדריכים וטיפים
8 טעויות נפוצות שגורמות לאוכל להתקלקל במקרר

8 טעויות שגורמות לאוכל שלכם להתקלקל מהר במקרר

מדריכים וטיפים
איך לנקות כיריים גז בקלות

אביב הגיע: איך לנקות כיריים גז בקלות ובמהירות

מדריכים וטיפים
איך לנקות קומקום חשמלי

אבנית החוצה: איך לנקות קומקום חשמלי ללא מאמץ

מדריכים וטיפים
איך לבחור קרש חיתוך למטבח

אחת ולתמיד: איך לבחור קרש חיתוך למטבח

מדריכים וטיפים
דברים שאסור לשים במדיח כלים

אחת ולתמיד: אלו הדברים שאסור אף פעם להכניס למדיח הכלים

מדריכים וטיפים
איך לנקות כוסות יין עד להברקה

איזו הברקה: איך לנקות כוסות יין בדרך הנכונה

מדריכים וטיפים
איך לנקות את המטבח לפסח

איך לנקות את המטבח לפסח: המדריך השלם

מדריכים וטיפים
איך לנקות מיקרוגל ביסודיות

איך לנקות את המיקרוגל ביסודיות: המדריך השלם

מדריכים וטיפים
איך לנקות מקפיא

איך לנקות את המקפיא הביתי: מדריך צעד אחר צעד

מדריכים וטיפים
איך לנקות את המקרר

איך לנקות את המקרר ביעילות: המדריך השלם

מדריכים וטיפים
איך לנקות טוסטר אובן

איך לנקות טוסטר אובן בקלות ובמהירות – המדריך המלא

מדריכים וטיפים