איך לנקות מדיח כלים ביעילות
קרדיט תמונה – Pixabay

טיפ של אלופים: איך לנקות מדיח כלים בקלות ובמהירות

מדיח הכלים צובר במהירות שאריות מזון, בקטריות ושלל הפתעות בשימוש תכוף. כך תנקו מדיח כלים ביתי בקלות וביעילות בכל פעם מחדש
שיתוף

תוכן עניינים

מדיח הכלים נראה לרבים מאתנו כמכשיר שלא מצריך יותר מדי ניקוי, אחרי הכל עצם הפעולה שלו היא סוג של ניקוי בכל פעם. אך לאורך זמן מדיח הכלים צובר לא מעט שאריות מזון ובקטריות, כתמי מים, הצטברות של סבון ועוד הפתעות שעלולות להשפיע על הבריאות שלכם ועל הפעילות התקינה של המדיח.

עוד טעימה: איך לנקות את המקפיא לקראת הקיץ.

בכדי להבטיח פעולה שתניב לכם כלים מבריקים מהמדיח בכל פעם יש להקפיד על ניקיון בשגרה לאחר כל פעולה וגם ניקיון יסודי יותר מדי כמה שבועות בהתאם לרמת השימוש בו.

לקראת האביב והפסח הכנו לכם מדריך שיעזור לכם לנקות את מדיח הכלים שלכם (גם בשאר השנה) ביסודיות, בקלות ובמהירות.

עוד טעימה: איך לנקות תנור אפייה במהירות וביעילות וגם – איך לנקות את הכיור ללא מאמץ

איך לנקות מדיח כלים

ישנן מספר שיטות לנקות את מדיח הכלים בעזרת כמה פריטים שאפשר למצוא בכל בית. כל מה שתצטרכו זה אבקת סודה לשתייה, חומץ, סבון כלים, מטלית מיקרופייבר, קיסמים ומברשת שיניים.

חשוב לבדוק לפני הניקוי את הוראות השימוש של המדיח שלכם בכדי לוודא שהתהליך לא יגרום לנזק ובכדי להכיר את החלקים השונים הניתנים להסרה.

1. רוקנו את מדיח הכלים מכל הכלים, הרשתות, הממטרות, הפילטרים וכל החלקים שניתנים להסרה.
2. הסירו בעדינות לכלוך שהצטבר בחורים של הממטרות בעזרת קיסם, סיכה או כלי דומה.
3. בדקו את פתחי הניקוז והצינורות ללכלוך שהצטבר ועלול לגרום לסתימות.
4. נקו את כל החלקים שהסרתם במים חמימים וסבון. וודאו שלא נותרו שאריות מזון שנתקעו בחורי ברשתות.
5. נקו בעדינות את הפילטר במים וסבון כלים עם ספוג רך או מברשת שיניים.
6. בעזרת ספוג מטלית לחה נקו את פנים המדיח, כולל בתחתית ובפינות ואת הדלת עצמה.
7. החזירו את כל החלקים והניחו במדיח קערה מתאימה עם 2 כוסות חומץ
8. הפעילו את המדיח על תוכנית ארוכה בחום גבוה, הפסיקו את הפעולה באמצע הסבב, הניחו לחומץ לפעול כ-20 דקות והשלימו את התוכנית.
9. בסיום פזרו אבקת סודה לשתייה על תחתית המדיח והפעילו תוכנית קצרה.
10. לאחר הסיום נגבו הכל היטב עם מטלית נקייה.

עוד טעימה: כל הסימנים שהגיע הזמן להחליף את מדיח הכלים

לכתמים קשים יותר בפנים המדיח ניתן לערבב אבקת סודה לשתייה ומים למשחה, למרוח על האזור המבוקש, להמתין כחצי שעה ולנגב בעזרת מטלית לחה.

הקפידו לנקות את מדיח הכלים לפחות פעם בחודש-חודשיים על מנת להבטיח את פעילתו התקינה ולמנוע הצטברות בקטריות וריחות לא נעימים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס