איך להפשיר עוף קפוא במהירות
קרדיט תמונה – מערכת לזלול
שיתוף

תוכן עניינים

אם אתם דומים לנו, ואתם כנראה דומים לנו, אתם גם כן אוהבים עוף כמו שאנחנו אוהבים. אם הוא מטוגן, צלוי, מבושל או אפוי, עוף מזמן הפך לאחד המצרכים הכי בסיסיים בכל מטבח ישראלי. למעשה, הישראלים הם שיאני העולם בצריכת עוף נכון לשנת 2021 עם כ-65 ק"ג לנפש לשנה.

אמנם עוף טרי הפך להיות חביב במיוחד על הצרכן הישראלי, אך רבים עדיין מעדיפים לרכוש עוף קפוא מראש או להקפיא עוף טרי שלא יעשה בו שימוש בזמן הקרוב בכד להפשיר אותו בעתיד הרחוק יותר.

אך כמו עוף טרי, גם עם עוף קפוא יש להתנהל בזהירות בכדי למנוע הצטברות חיידקים וקלקולי קיבה, בעיקר בכל מה שקשור לשלב ההפשרה של העוף. באתר משרד החקלאות

בכדי שלא תאכלו חס וחלילה מנת עוף מקולקלת שלא בושלה מספיק ובמקביל לא תחכו שעות וימים עד שהעוף יואיל בטובו להפשיר כראוי במקרר, אספנו את השיטות הבטוחות והמומלצות להפשרת עוף בהתאם לזמן הפנוי. ושוב – הקפידו לעקוב אחר ההוראות הבטיחות, הרעלת מזון זה לא משהו שאתם רוצים לחטוף.

לא משנה באיזו שיטת הפשרה תבחרו, תמיד הקפידו לבשל את העוף לטמפרטורה פנימית של 74 מעלות לפחות על מנת להבטיח שהוא מוכן כראוי ובטוח לצריכה. לפרטים מלאים על הפשרה בטוחה של עוף באתר משרד החקלאות של ארצות הברית

עוד טעימה: איך להפשיר סלמון בדרך הנכונה

איך להפשיר עוף

הפשרת עוף הוא צעד חשוב לפני הכנתו בכדי להבטיח בישול אחיד ובטוח. ישנן מספר שיטות להפשרה עוף שתוכלו לבחור מבניהן בהתאם לכמות הזמן הפנוי שיש לכם לפני הארוחה המתוכננת.

הפשרת עוף במקרר

זו ללא ספק השיטה המומלצת ביותר להפשיר עוף מבחינה בטיחותית ובריאותית אך גם הארוכה ביותר מבחינת זמן ההפשרה. הפשרה במקרר שומרת על העוף בטמפרטורה נמוכה ובכך נמנעת התרבות בקטריות.

1. הוציאו את העוף מן המקפיא והניחו בתוך שקית גדולה ואטומה היטב.
2. הניחו את השקית על מגש או תבנית עם מגבות נייר וכסו עם ניילון נצמד. צעד זה ימנע זליגה של נוזלי העוף למזון אחר במקרר.
3. השאירו את העוף במגש התחתון של המקרר למשך הלילה או כ-5-6 שעות לכל חצי קילו. הפשרה של עוף שלם וגדול יותר יכולה לקחת גם עד 24 שעות.
4. בדקו במגע אם העוף הפשיר לחלוטין ושאין עליו הצטברות קרח כלשהי.
5. לאחר ההפשרה ניתן לשמור במקרר עד 24 שעות לפני השימוש. אין להקפיא שוב עוף שהופשר.

עוד טעימה: איך להפשיר בשר טחון בדרך הבטוחה

הפשרת עוף במים קרים

אם אין לכם מספיק זמן עד לארוחה ויש צורך להפשיר את העוף באופן מהיר יותר, ניתן להפשיר אותו במים קרים, אך להקפיד לעקוב אחר מצבו כדי להימנע מזיהומים. בשיטה זו העוף יפשיר תוך שעה עד שלוש שעות, תלוי בגודל הנתח.

1. הניחו את העוף בשקית אטומה לחלוטין בכדי למנוע חדירת נוזלים שעלולים לגרום לזיהום.
2. שימו את העוף העטוף בקערה גדולה, מלאו במים קרים בלבד והניחו באזור מוצל וקריר בחדר, החליפו מים כל חצי שעה בכדי לשמור על הקור ולמנוע התפתחות בקטריות.
3. בדקו במגע אם העוף הפשיר לחלוטין ושאין עליו הצטברות קרח כלשהי.
4. השתמשו בעוף מיד לאחר ההפשרה בכדי למנוע התפתחות בקטריות. אל תחזירו את העוף שהופשר למקרר ואל תקפיאו אותו מחדש.

הפשרת עוף במיקרוגל

זו אמנם השיטה המהירה ביותר להפשרת עוף אך גם מומלצת פחות ומועדת יותר להתפתחות בקטריות בעקבות חימום לא אחיד, מה שעלול להפוך אותו ללא בטוח לאכילה.

1. הניחו את העוף הקפוא בקערה מתאימה לשימוש במיקרוגל והפעילו על הפשרה למשך דקה בכל פעם.
2. היזהרו לא לבשל או לבשל חלקית את העוף, בדקו מדי דקה את מצבו והפסיקו את הפעולה כשהוא עדיין קר אך רך מספיק.
3. השתמשו בעוף מיד לאחר ההפשרה, אין לשמור את העוף במקרר או להקפיא אותו בשנית.

הפשרת עוף בנינג'ה גריל (Air Fryer)

עוד שיטה להפשרה מהירה של עוף הוא בשימוש בסיר טיגון ללא שמן כמו נינג'ה גריל. ייתכן שתצטרכו מעט ניסוי וטעייה בדגם הספציפי שלכם בכדי למצוא את הזמן והטמפרטורה המתאימה.

1. הניחו את העוף הקפוא בשכבה אחת בתוך סלסלת הנינג'ה מבלי להעמיס מדי בכדי לאפשר הפשרה אחידה.
2. הפעילו את הנינג'ה למשך רבע שעה על 65 מעלות והפכו באמצע.
3. בדקו במגע אם העוף הפשיר לחלוטין ושאין עליו הצטברות קרח כלשהי.
4, השתמשו בעוף מיד לאחר ההפשרה, אל תקפיאו מחדש.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס