איך לאחסן דבש
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

נשארתם עם המון דבש לאחר ראש השנה ולא בטוחים איך לאחסן דבש על מנת לשמור עליו במיטבו לאורך זמן? אספנו את כל המידע והטיפים מהמומחים.

איך דבורים מייצרות דבש

כשאנחנו ניגשים לשאלה איך לאחסן דבש, כדאי לדעת קודם איך דבש נוצר מלכתחילה. דבש הוא אחד המזונות העתיקים בעולם עם עדויות מציורי מערות על איסוף דבש על ידי האדם כבר לפני יותר מ-8,000 שנה.

עוד טעימה: המדריך המלא – איך לשמור על נענע במקרר

כוורת ממוצעת יכולה לייצר כ-50 קילו דבש בשנה. בכדי לייצר קילו דבש, מושבה של דבורים אוספת צוף מכ-4 מליון פרחים ונודדת עד למרחק של מאה ק"מ. דבורה ממוצעת תייצר כ-1/12 כפית דבש במהלך חייה.

בעולם יש יותר מ-20 אלף זנים של דבורים ורק אחוז קטן מהם מייצרים דבש. דבורי הדבש פעילות במשך הקיץ בכדי להבטיח ייצור של מספיק דבש, לעיתים עד פי 2 מהצורך לחודשי החורף בהם הן מתרכזות בכוורות סביב למלכה. הכוורנים רודים רק את הדבש, אך משאירים לדבורים את הכמות הנחוצה שלכם בכדי להתקיים.

בשנים האחרונות חווה תעשיית הדבש משבר לאור ההיעלמות העקבית של מושבות הדבורים עם מוות המוני של דבורי דבש והיכחדות דבורים בכלל שנגרמת בין השאר מההתחממות הגלובלית, שימוש נרחב בחומרי הדברה וצמצום שטחי המחייה של הדבורים.

הדבורים מייצרות את הדבש ע"י שאיפת צוף מצמחים בעזרת מעין חדק הממוקם על ראש הדבורה. משם עובר הצוף לקיבה שם הוא מפורק על ידי אנזימים לסוכרים פשוטים. לאחר מכן מחזירות הדבורים את הצוף לכוורת ומעבירות אותו לדבורים הפועלות שמאחסנות אותו בתאים הנקראים חלות הדבש שם הוא מעובד לסירופ הסמיך שאנחנו מכירים כדבש.

עוד טעימה: סילאן או דבש – מה עדיף?

חלות הדבש נאטמות בשעווה ע"י הדבורים הצעירות, הן ממולאות בצוף ואז נאטמות עם עוד שעווה. החלות חזקות מספיק בכדי להחזיק את הדבש לאורך זמן. המראה והטעם של כל דבש נקבע על פי סוגי הפרחים מהם סופק הצוף וגם מתנאי מזג האוויר באזור, ככל שהדבש כהה יותר, טעמו יהיה לרוב עז יותר

דבש מחזיק מעמד לזמן ארוך מאוד הודות לתכולת הסוכר הגבוה שלו – כ-80 אחוזים ולתכונות אחרות כמו לחות נמוכה, חומציות ואנזימים המדכאים צמיחה של בקטריות. חלק מהסיבות לתכונות הייחודיות האלו נעוצות בדרך ייצור הדבש על ידי הדבורים – מנפנוף הכנפיים המהיר של הדבורים בזמן שאיפת הצוף שגורם ללחות עודפת להתנדף ועד אנזימים מיוחדים בבטן הדבורה שעוזרים לפרק את הצוף לחומרים שמונעים צמיחת בקטריות על הדבש לאחר מכן.

עם זאת, דבש לא בהכרח יחזיק לנצח. חלק מהמותגים מהחנויות יכילו לעיתים תוספים כמו מים או ממתיקים אחרים ובכך הדבש מאבד חלק מהתכונות המשמרות אותו לאורך זמן. גם אחסון לא נכון של דבש עלול לגרום לו להתקלקל בשלב זה או אחר.

קראו עוד על יתרונות בריאותיים של דבש.

איך לאחסן דבש

אז איך לאחסן דבש? דבש שמאוחסן כראוי יכול להחזיק מעמד למשך שנים, אך הוא יתחיל לאבד מאיכותו לאחר שנה או שנתיים. דבש שהחל לאבד מאיכותו יהפוך לעכור יותר ויתחילו להיווצר בו קריסטלים. הדבש עדיין בטוח לאכילה במצב הזה מאחר ומדובר בתגובה טבעית, אך ייתכן שטעמו לא יהיה איכותי כפי שהיה בהתחלה.

  • הבסיס לאחסון דבש כראוי הוא האריזה, יש לשים לב שקופסת הדבש שקניתם היא קופסא אטומה לאוויר ושהיא סגורה היטב. אם הקופסא פגומה, יש להעביר את הדבש לקופסא חדשה ואטומה לאוויר
  • שימרו את הדבש באזור עם טמפרטורה קבועה, במזווה או בארון המטבח. הרחיקו אותו מהתנור או מאור שמש כדי לשמור על הדבש לאורך זמן.
  • הקפידו לא להכניס נוזלים לתוך הדבש, השתמשו תמיד בכפית יבשה בכדי למנוע חדירה של נוזלים לדבש שעלולים לגרום לו להתקלקל לאורך זמן.
  • אין צורך לשמור דבש במקרר, הוא אמנם לא יתקלקל בכל מקרה, אך הוא יתקשה ויהיה פחות נוח לעבודה.
  • אם אתם מחזיקים בבית כמויות גדולות במיוחד, ניתן גם להקפיא דבש בכדי למנוע היווצרות קריסטלים לאורך זמן. הדרך הטובה ביותר היא למלא דבש במגשי קוביות קרח, להקפיא למשך הלילה ולהעביר לשקית אטומה. הדבש יחזיק למשך מספר שנים בהקפאה.
מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
שירה כץ

שירה כץ

שירה כץ היא אשת תוכן ודיגיטל עם ניסיון עשיר של שנים רבות ברשתות. בין השאר עסקה ביצירת תוכן, שיווק וניהול מדיה חברתית בחברות סטארט אפ ישראליות ובינלאומיות. האהבה של שירה לתוכן קולינרי איכותי ויצירתי והיכולת להתחבר לקהלים רבים הופכים אותה לנכס של ממש בנוף הדיגיטלי המתפתח.

כתבות בשבילך

חבל לפספס