קיט קט לוטוס של נסטלה
קרדיט תמונה – מערכת האתר

מתוק לו: טעמנו את קיט קט לוטוס החדש של נסטלה

קיט קט לוטוס, חטיף השוקולד שמשלב שניים מהמותגים הפופולריים בעולם, נוחת על המדפים בארץ. יצאנו לטעום אם האיחוד המרגש גם מסתיים בסיפור אהבה.
שיתוף

תוכן עניינים

נסטלה מצטרפת לטרנד שילוב הטעמים ומגשימה פנטזיה קולינרית של רבים עם ההשקה בישראל של חטיף השוקולד קיט קט לוטוס.

למעשה מדובר בקיט קט צ'אנקי, הגירסא השמנמנה יותר של החטיף, עם שוקולד חלב ושכבה נאה של ממרח לוטוס מקורי המונחת על הוופל.

קיט קט לוטוס – זה עובד ביחד?

עם הביס הראשון טעם ממרח הלוטוס הקרמלי מורגש היטב וכיף לגלות שמדובר בשכבה נדיבה ומפנקת יחסית שלא תאכזב את מי שהתכנס לשם כך לאירוע.

השילוב של הלוטוס עם שוקולד החלב והוופל הפריך עובד טוב בכללי אבל המתיקות הלא מתנצלת של הממרח והשוקולד יוצרים יחד סיומת של אובר מתיקות שטוחה מדי וטעם הלוטוס מתפוגג כזיכרון רחוק.

התחושה הזו נמנעה למשל בגרסא אחרת של החטיף שהושקה לפני מספר שנים, קיט קט חמאת בוטנים, עם מליחות שנתנה קונטרה למתיקות ויצרה ניגודיות כיפית בפה.

עוד טעימה: ומה חשבנו על לואקר חמאת בוטנים החדש?

קיט קט לוטוס צ'אנקי
קיט קט לוטוס צ'אנקי (צילום: מערכת האתר)

בסך הכל קיט קט לוטוס הוא יציאה נחמדה של נסטלה אבל לא משהו שיכבב ברשימת החטיפים האהובים בכל הזמנים שלנו או משהו שנקנה באופן קבוע באמצע מאנץ' לילי.

שילובי הטעמים האהובים האלו לא נשארים בתחום החטיפים בלבד. ביולי 2020 דיווחנו על השקה רשמית ביפן של בירה בטעם קיט קט ובשנה שעברה על יוזמה בריטית של מבשלה מקומית עם השקת בירה בטעם לוטוס

קיט קט לוטוס | 12.90-14.90 למארז של 4 חטיפים במשקל 42 גרם | להשיג בקיוסקים ורשתות השיווק.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס