לואקר חמאת בוטנים
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

זה טעים? טעמנו את לואקר חמאת בוטנים החדש

טעם חדש ומפתה בסדרת וופל קואדרטיני נוחת על מדפי רשתות השיווק - לואקר חמאת בוטנים. האם מדובר בשילוב המושלם שכולם חיכו לו? יצאנו לטעום
שיתוף

תוכן עניינים

מעטים הרגעים בהם אנחנו שומעים על השקת מוצרים חדשים ועינינו נפערות בתשוקה בלתי נשלטת לטעום ועכשיו. אחד מהרגעים האלה קרה לפני כחודש וחצי עם השקת קראנץ' פיסטוק ושוקולד לבן ולפני כשבועיים עם קיט קט לוטוס והנה השבוע  זה קרה שוב כשהתבשרנו על השקת לואקר חמאת בוטנים בגרסת קואדרטיני.

עוד טעימה: חדש מפררו – קינדר קארדס

חובבי לואקר קואדרטיני ואנחנו ביניהם, יכולים להישבע גם בשגרה שמדובר בוופל הטוב בעולם עם איזון מדויק בין שכבות הוופל הדקיקות והפריכות לבין המילוי, יהא זה שוקולד או קרם אגוזים. המחשבה של השילוב בין עלי הוופל של לואקר לבין חמאת בוטנים שגם היא אהובה עלינו בכל פורמט, הצית מיד את הדמיון ושלח אותנו לתור אחר אריזה.

לואקר קואדרטיני חמאת בוטנים
לואקר קואדרטיני חמאת בוטנים (צילום: מערכת האתר)

לואקר חמאת בוטנים – מבחן הטעם

ממבחן הטעימה עצמו יצאנו חלוקים בדעותינו. כמוצר בפני עצמו לואקר קואדרטיני חמאת בוטנים הוא מוצר מוצלח בסך הכל. הוופל הוא אותו הוופל שלמדנו לאהוב ומילוי חמאת הבוטנים משתלב איתו היטב אך מתקשה לעמוד בפני עצמו.

למעשה בואו נשים את זה על השולחן, היינו מאושרים אם מילוי חמאת הבוטנים בוופל של לואקר היה דומה יותר למילוי חמאת הבוטנים של חטיפי ריסס – קרמי, מחוספס ועם מעט מליחות כיפית. במילוי של לואקר אפשר אמנם להרגיש את טעם חמאת הבוטנים, אך זה היה עדין מדי עם נטייה לצד המתוק שמייצר חוויה מעט שטוחה.

ייתכן שהציפיות שלנו היו מוגזמות, אבל התחושה העיקרית בלוקאר חמאת בוטנים היא "כמעט". לואקר זה כיף תמיד, חמאת בוטנים זה אלוהי והשילוב נחמד, אין תלונות. אך בפעם הבאה ככל הנראה, נחזור לחלום על ריסס ולואקר אגוזי לוז.

לואקר קואדרטיני חמאת בוטנים | 250 גרם | 12.90-15.90 | להשיג ברשתות השיווק הנבחרות

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס