כמה קלוריות יש בקרמבו
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

וניל או מוקה: כמה קלוריות יש בקרמבו?

הקרמבו המיתולוגי חוזר למדפים ולרשתות השיווק לקראת החורף. רגע לפני שיצאנו לטרוף בדקנו את שאלת מיליון הדולר: כמה קלוריות יש בקרמבו?
שיתוף

מבלי ששמנו לב, הקרמבו עושה קאמבק לקראת החורף וחוזר לאיטו אל מדפי רשתות השיווק ברחבי הארץ. בימים טרופים אלו, הקרמבו הנוסטלגי מהווה ללא ספק פינוק מנחם במיוחד. רגע לפני שיצאנו לזלול קרמבו, לא משנה באיזה טעם, החלטנו לבדוק כמה קלוריות יש בממתק שהפך לחלק מהפסיפס הישראלי.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש בפיצה?

ההיסטוריה של הקרמבו

מקורו של הקרמבו הוא בדנמרק, שם הוא חלק בסיסי מהקונדיטוריה המקומית כבר שנים רבות. הפופולריות של המרנג הרך שנח על בביסקוויט פריך ומצופה בשוקולד התרחבה עד במהרה למדינות השכנות ולשאר העולם. מדינות רבות מתהדרות בגרסאות שונות של קרמבו עם שינויים כמו וופל במקום ביסקוויט, קרם שמנת במקום מרנג עם ציפויים מגוונים ושלל טעמים.

קרמבו – מרכיבים

ציפוי: בגרסא הדנית ציפוי השוקולד עשוי לרוב משוקולד מריר או חלב המספק ניגוד לתוכן המרנג הרך. בגרסא הישראלית המסחרית של הקרמבו לעומת זאת, משתמשים לרוב בתחליף שוקולד צימקאו עם טעם ומרקם שונה.

מילוי מרנג: בעוד בגרסאות המוקדמות של הקרמבו נעשה שימוש בשמנת במילוי, עם הזמן ובכדי לשפר את ההפצה ואת חיי המדף של המוצר, הפך המילוי למרנג ביצים אוורירי במגוון טעמים כשבארץ מדובר לרוב בטעמי וניל או מוקה.

ביסקוויט: בגרסא הדנית הקרמבו נח על וופל או ביסקוויט דק ופריך. בגרסא הישראלית נעשה שימוש בביסקוויט דק שמזכיר פתי בר.

כמה קלוריות יש בקרמבו?

קרמבו בגרסתו הישראלית המסחרית מכיל לרוב כ-100-120 קלוריות ליחידה. אם מדובר בקרמבו ביתי או קרמבו מקונדיטוריה, הערך הקלורי משתנה בהתאם למרכיבים.

שוקולד מריר למשל מכיל מעט פחות סוכרים ושומנים מצימקאו שהוא למעשה ערבוב של קקאו ושמנים צמחיים. בנוסף חלק מהמילויים כוללים תוספות כמו פירות, אגוזים וקרמים עשירים שונים שיכולים להשפיע על הערך הקלורי.

ערכים תזונתיים

כמו רוב הממתקים, קרמבו על כל צורותיו וטעמיו אינו נחשב כמאכל שמומלץ לשלב בתפריט שלכם באופן קבוע ושרצוי לצרוך במתינות. חשוב להיות מודעים לכמות הסוכר במרנג וכמות השומן הגבוהה בציפוי הצימקאו, במיוחד אם אתם בעלי מצבים רפואיים מסוימים.

אנרגיה: כ-100 קלוריות
שומנים: כ-4 גרם
חומצות שומן רוויות: כ-3.5 גרם
חומצות שומן טראנס: פחות מ-0.5
כולסטרול: 0 מ"ג
נתרן: כ-15 מ"ג
פחמימות: כ-15 גרם
סוכרים: כ-13 גרם
כפיות סוכר: כ-3 כפיות
חלבונים: כ-1 גרם

כתבות בשבילך

חבל לפספס