קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

הגודל כן קובע: אסם משיקה את סדרת קרמוגית מיניס

קרמוגית, העוגייה המיתולוגית שנדמה שאיתנו מאז ומעולם חוזרת בגרסא חדשה וקלילה לקיץ - קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח וקרם קרמל מלוח
שיתוף

תוכן עניינים

אסם מרעננת את המותג הוותיק קרמוגית במהדורה חדשה וקלילה לכבוד הקיץ עם השקת קרמוגית מיניס במילוי קרם בייגלה מלוח ובמילוי קרמל מלוח.

המהדורה החדשה לוקחת למעשה את העוגיות המוכרות במילוי קרם ומגישה אותן בגרסה קטנטנה כסוג של נשנוש לא מחייב.

עוד טעימה: טעמנו את קרמוגית במילוי קרם במבה אדומה

בייגלה מלוח הפך לפופולרי מאוד בעולם החטיפים והגלידות וכך גם קרמל מלוח. קרמוגית במילוי קרמל מלוח הושק לפני כשנתיים וקרמוגית במילוי קרם בייגלה מלוח הושק לפני כשנה ושניהם הפכו להצלחה מיידית. לכן בחרה אסם להשיק את המוצר החדש, קרמוגית מיני'ס בטעמים המדוברים.

קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח
קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח (צילום: מערכת לזלול)

המהדורה החדשה מצטרפת לטעמים הוותיקים והקלאסיים במהדורתם הרגילה , קרמוגית שוקו, קרמוגית במילוי קרם אגוזים ובמילוי חלבה.

אסם השיקה בשנה האחרונה במהדורה מוגבלת מוצר דומה בשם "עיגוליות" שהגיע אף הוא בתצורת עוגיות קטנטנות ועגולות אך התבסס על מותג וותיק אחר של החברה – ערגליות. המהדורה הושקה לזמן מוגבל בטעם תות ובטעם אננס עם המילוי המוכר של הערגליות.

קרמוגית מיני'ס – זה טעים?

המהדורה החדשה מעניקה חוויה חדשה לעומת קרמוגית קלאסית. העוגיות הקטנטנות יוצרות תחושה של הכלאה בין חטיף לבין עוגייה ומצליחות להיות קלילות יותר מאשר אחותן הגדולה.

קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח
קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח (צילום: מערכת לזלול)

טעמנו את קרמוגית מיני'ס במילוי קרם בייגלה מלוח וגילינו עוגיות פריכות וקטנטנות שכיף לנשנש עם הקפה וקשה להפסיק לזלול. מילוי הקרם מוצלח אף הוא, לא מתוק מדי ומשתלב היטב עם העוגייה.

כן היינו שמחים לאיזון טוב יותר בין כמות המילוי לעוגייה עצמה עם עוגיה דקה יותר והגדלה של כמות המילוי, מה שהיה יכול להפוך את העוגיות הקטנטנות למוצלח במיוחד.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס