לזלול - מגזין שבא לאכול
כמה זמן מותר לשמור פירה במקרר
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

כמה זמן מותר לשמור פירה במקרר לפני שהוא מתקלקל?

גלו כמה זמן באמת מותר לשמור פירה תפוחי אדמה במקרר, איך לאחסן פירה בצורה הנכונה ואיך לזהות ששאריות הפירה כבר לא מומלצות לצריכה
שיתוף

תוכן עניינים

מצאתם את עצמכם פעם פותחים את המקרר ובוהים בשאריות פירה תפוחי אדמה, תוהים האם הוא עדיין טוב לאכילה או שעבר זמנו? אתם לא לבד. פירה, שמשמש לרוב כתוספת, מסיים לעיתים רבות במקרר עם שאריות לארוחה הבאה ומעלה את השאלה לגבי אורח חיי המדף שלו. במדריך הבא נבדוק כמה זמן מותר לשמור פירה במקרר ונסקור את הגורמים השונים שמשפיעים על הטריות של הפירה ועל טווח הזמן בו בטוח לאכול אותו.

עוד טעימה: איך להכין פירה קרמי מושלם

מה משפיע על אורך חיי המדף של פירה?

אורך הזמן בו מותר לכם לשמור פירה במקרר בטרם הוא לא יהיה ראוי לאכילה תלוי במספר גורמים:

רכיבים

הרכיבים השונים אותם הוספתם לתפוחי האדמה על מנת ליצור את הפירה המושלם שלכם יכולים להשפיע על אורך חיי המדף במקרר. מוצרי חלב כמו חמאה, חלב או שמנת למשל יקצרו את הזמן המוערך לפני שהפירה יתקלקל.

תנאי אחסון

משרד החקלאות האמריקאי ממליץ לשמור פירה במקרר בטמפרטורה של 4 מעלות ומטה. מעל טמפרטורה זו הפירה הופך למועד להתפשטות בקטריות שיאיצו את הקלקול.

סוג הקופסא

הבחירה בקופסא הנכונה אף היא יכולה להשפיע על אורך חיי המדף של הפירה. קופסא אטומה ושטוחה היא אידאלית למטרה מאחר והיא תורמת לצמצום החשיפה לחמצן ומאפשרת קירור אחיד של כל הפירה.

עוד טעימה: טעויות נפוצות שכולם עושים בהכנת פירה תפוחי אדמה

כמה זמן מותר לשמור פירה במקרר?

ניתן לשמור פירה תפוחי אדמה במקרר כ-3-5 ימים בסך הכול באחסון נכון. טווח הזמנים הזה מבוסס על הגורמים השונים שבהם דנו מוקדם יותר: הרכיבים שבשימוש, טמפרטורת האחסון במקרר וסוג הקופסא.

טווח הזמנים הזה מאפשר לאזן בין צמצום הסיכון לצמיחת בקטריות ושמירה על המרקם והטעם של הפירה והוא תואם את הוראות ארגוני הבריאות לצריכת שאריות אוכל מבושל.

איך לאחסן פירה בדרך הנכונה?

בכדי לוודא שהפירה שלכם יישמר לזמן הארוך ביותר האפשרי במקרר, מומלץ לשמור על כמה כללים פשוטים.

  • אפשרו לפירה להגיע לטמפרטורת החדר אך אל תמתינו יותר משעה בטרם תכניסו אותו לאחסון במקרר.
  • כאמור, אחסנו את הפירה בקופסא שטוחה ואטומה בכדי לאפשר קירור אחיד ולמנוע אובדן לחות וזיהומים.
  • אם יש לכם כמות גדולה של שאריות פירה, חלקו אותן למספר קופסאות קטנות יותר בכדי לאפשר קירור מהיר וחימום קל יותר.

איך יודעים אם פירה מקולקל?

  • ריח חמוץ, לא נעים ולא אופייני הוא סימן ברור לכך שעבר זמנו של הפירה.
  • בחנו את הפירה ויזואלית בכדי לאתר שינויי צבע או צמיחת עובש. זרקו את הפירה אם אתם מבחינים בכתמים ירוקים, שחורים או אפורים.
  • אם המרקם של הפירה הפך למימי במיוחד או לחילופין סמיך במיוחד, ייתכן והוא כבר עבר את ימיו הטובים.

תמיד הישארו על הצד הבטוח. אם הפירה מראה אחד מהסימנים הללו, או אם אחסנתם את הפירה מעבר לזמן הרצוי, עדיף להיפטר ממנו בכדי למנוע צריכת מזון מקולקל שעלול להוביל למחלות עיכול.

איך לחמם פירה מחדש?

מומלץ לחמם בכל פעם רק את הכמות הרצויה לארוחה שלכם, חימום חוזר יותר מפעם אחת עלול לגרום לקלקול מהיר יותר. ניתן גם להוסיף לפירה מעט מיץ לימון או חומץ על מנת לשמר אותו לזמן ארוך יותר.

ניתן לחמם פירה במספר דרכים. חימום במיקרוגל למשל הוא קל ונוח ומצריך רק ערבוב מדי פעם בכדי לפזר את החום בצורה אחידה. אפשר גם לחמם פירה בתנור בטמפרטורה של 180 מעלות למשך 20-30 דקות כשהוא מכוסה על מנת למנוע אובדן לחות. שיטה זו נחשבת יעילה במיוחד לכמויות פירה גדולות יותר. למרקם קרמי יותר מומלץ להוסיף מעט חלב או חמאה בזמן החימום. עוד שיטות במדריך המלא לחימום פירה מאתמול.

יש לכם שיטה משלכם לחימום פירה בצורה מושלמת? כמה זמן פירה מחזיק אצלכם מעמד במקרר? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות למטה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לאחסון במקרר ופירה ותפוחי אדמה

כתבות בשבילך

חבל לפספס